"Seçimde taraf olmayın"


Açıklama: Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili Adayı Yunus Yılmaz’dan çarpıcı iddialar
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2015
Geçerli Tarih: 18 Temmuz 2018, 00:01
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=6626


 Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili Adayı Yunus Yılmaz yaptığı basın açıklamasında Sorgun’da görev yapan bazı ilçe yöneticileri ve bazı sivil toplum kuruluşu başkanlarının açıktan iktidar partisine çalıştıklarını iddia etti.
 Yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesinde ilçemizde faaliyet gösteren bazı STK yöneticilerini AK Parti’ye çalışmakla suçlayan Yılmaz,basın açıklamasında “Sorgun Esnaf Odası Başkanı Abdulkadir Ağa’nın emrinde, Sorgun Ticaret Odası Başkanı Yusuf Başer’in emrinde,Sorgun Kaymakamı AKP ilçe yönetiminin emrinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı üyelerinin cebinden Abulkadir Beye yemekler veriyor. Avukat, eski vaiz, muhterem Bekir Bozdağ Hoca Efendi tüm din adamlarının;  amir,memur tüm devlet görevlilerinin ensesinde.” diyerek ilgilileri yaklaşan seçimler öncesinde tarafsız olmaya davet etti.
 Yılmaz, seçmenlerede çağrıda bulunduğu açıklamasında “Türkiye 1 Kasım seçimlerine hazırlanıyor. AKP haricindeki tüm siyasi partiler seçim çalışmalarınıkendi imkânlarıyla sürdürüyor. Bu kadarına ancak affedersiniz ama halk dilinde deveyi hamutuyla yutmak denir. Ben hem milletvekili adayı olarak, hem de bilinçli bir seçmen olarak bu haksız ve adaletsiz gidişe dur demek zorundayım. Tüm hemşerilerimizi bu hususlarda duyarlılığa davet etmek benim görevim. Elbette ki Türkiye’yi kimin yöneteceğine sen karar vereceksin. Ama adaletsiz davranırsan unutma ki bunun vebalini de sen taşıyacaksın.” Dedi.
“AKP SAFLARINDA
SİYASETE GİRİN”
 MHP Yozgat milletvekili adayı Yılmaz,Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Mehmet Aktaş’ı da eleştirdiği açıklamasında şunları söyledi: “Şimdi buradan bende âcizane bir  esnaf olarak soruyorum: Sorgun’un esnafı halinden çok memnun işleri çok iyi de benim mi haberim yok? Hayır, Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Mehmet Aktaş, AKP milletvekili adayı Abdulkadir Akgül’e verdiği açıktan desteği kim adına ve hangi cüretle vermektedir?
  Esnafın aidatlarıyla aldığı makam koltuğuna 13 yıllık hükümetin milletvekili adayını oturtan,  Abdulkadir Ağa’nın yanında ayakta poz verip resmi internet sitesinden yayımlayan bu Başkan, esnaf odasının imkânlarını AKP’nin hizmetine sunmakla mı görevlidir; yoksa kriz mücadelesi veren esnafın sorunlarına mı çözüm aramalıdır? 13 yılda esnafın derdine derman olamayanlar hangi hakla basiretsiz başkanlar üzerinden esnaf birliklerini markaja almaktadırlar. “
“KAYMAKAMLIK
MAKAMINI SİYASETE
 KULLANDIRMAYIN”
 Yılmaz, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş’ın da tarafsız davranmadığını, Kaymakamlık makamını siyasete kullandırdığını iddia ettiği açıklamasını şöyle sürdürdü” Öte yandan, okulların açıldığı ilk günde bile tüm okul idarecilerini Bekir Bozdağ’ın temel atma törenlerine ram eden Sorgun Kaymakamı, devletin tüm imkanlarını 1 Kasım seçimlerinin AKP’nin lehine çıkması için seferber etmektedir. Tüm ağırlığını AKP’nin kantarına basan Kaymakamımız Sayın Ali Arslantaş’ı bir mülki amir olarak AKP mahalle toplantılarına katılmak yerine kendi yasal sınırına çekilmeye davet ediyorum. Aksi halde, bir devlet büyüğümüzün her fırsatta dile getirdiği cübbeni çıkar, üniformanı çıkar gibi sözlerle siyasete davet edişini hatırlatır; kaymakamlık makamını siyasete kullandıracağına istifa edip AKP saflarından siyasete girmesini öneririm.”
“SEÇİMLER GELİR GİDER”
 Yılmaz basın açıklamasını şu sözlerle bitirdi: “Milletimiz unutmasın ki seçimler gelir gider. Makamlar baki kalır, bu makamları işgal edenler miadını doldurur. Hep birilerine bel bağlayarak yaşayanlar, o birileriyle varlıklarını kaybederler. İmanlı isek haksızlık yapmayalım, haksızlık karşısında susmayalım. Temennim odur ki Allah milletimizin yardımcısı olsun. Önünü açsın.”