SORGUN TERCİH EDİLMEDİ


Açıklama: devamı
Kategori: Sorgun
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2013
Geçerli Tarih: 20 Şubat 2018, 10:47
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=4417


 ÖSYM 2013 ek yerleştirme kılavuzu açıklanarak ikinci ek yerleştirme tercihleri 25 Eylül Çarşamba günü başladı 30 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

 KONTENJAN 30’DA KALDI

 Gazetemiz  Selam’ın daha önce gündeme taşıdığı 2013-ÖSYS Yükseköğ retim Programları ve Kontenjanları Kıla vuzunda Sorgun’a tercih listesinde sadece Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölü mü’nün yer alması tepki çekmiş, ilgililer ise bu bölümün 30 olan kontenjan sayısına ek olarak 90 kontenjan ilave edileceğini açıklamışlardı. Ancak ÖSYM’nin ikinci ek yerleştirmeler klavuzunda kontenjan sayısı 19’da kaldı.

 12 ÖĞRENCİ YERLEŞTİ

 Sorgun Meslek Yüksekokulu ’na ilk yerleştirmede 12 öğrenci yerleşti. Yerleştirilmesi yapılan 12 öğrenciden ise 11’i kayıt yaptırdı. 30 kontenjandan 11’i doldurulan kontenjan için ek yerleştirmede kontenjan sayısı 19 olarak açıklandı. Ek kontenjanda 90 öğrenci alınacağı sözü de havada kaldı.
   TERCİHTE BİNA İNŞAATI ETKİLİ OLDU
 2010 yılında Sorgun’a Fakülte Yaptırma Vakfı tarafından temeli atılarak inşaatına başlanılan ve kaba inşaatının yapımı gerçekleştirilen Sorgun Meslek Yüksekokulu bina inşaatının tamamlanmaması sonucu tercih eden öğrenci az olunca 30 kişilik kontenjan bile doldurulamadı.
  Vatandaşlar “Sorgun hayal kurmaya alıştı. Hayallerimiz bir sonraki eğitim öğretim yılına kaldı. Bu yıl 11 öğrencinin yerleştirilmesine şükrediyoruz.” dediler.
 
  ÖĞRENCİMİZ YOZGAT’TA OKUYACAK
 Sorgun Meslek Yüksekokulu'nun inşaatı tamamlanıncaya kadar Üniversitenin Erdoğan Akdağ Kampüsünde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Binası'nda eğitimlerini sürdürecekleri öğrenildi.

 SORGUN’A KATKISI SIFIR!
 Binası Sorgun’da, öğrencisi Yozgat’ta okuyacak olan Sorgun Meslek Yüksekokulu’nun Sorgun’a  2013-2014 yılındaki katkısının sıfır olduğu açık ve net ortada iken verilen sözlerin tutulmaması da gazetemizin 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü attığı manşeti hatırlatıyor: “BU DA GELİR, BU DA GEÇER”