Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
SORGUN'DA PANCAR HASADI BAŞLADI

SORGUN'DA PANCAR HASADI BAŞLADI

Tarih 27 Ekim 2021, 11:45 Editör sorgun selam

devam

Yozgat Valisi Ziya Polat ve Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü kapsamında Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi (PANKO) tarafından düzenlenen pancar hasadı törenine katılıp, kadın çiftçilere hediyeler verdiler.
Yeşilöz Mahallesi Yeşilöz deresi kenarında bulunan bir pancar tarlasında düzenlenen törene, Yozgat Valisi Ziya Polat, Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, daire müdürleri, davetliler ve kadın işçiler katıldı.
Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından kahvaltı ikramıyla başlayan tören, Türkşeker tarafından hazırlanan hediye paketlerinin Vali Ziya Polat ve Genel Müdür Mücahit Alkan tarafından verilmesiyle devam etti.
Törede konuşan Polat, Yozgat’ın tarım ve hayvancılığın merkezi olduğunu, bu günde burada Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan ile birlikte kadın çiftçilere çeşitli hediyeler verip, şeker pancarı sökerek, kesim yapacaklarını söyledi.
Yozgat’ın 1,5 milyon ton şeker pancarı üretimi ile Türkiye’de üçüncü sırada olduğunu belirten Polat “Biz hep hammaddeyi maddeye dönüştürmeliyiz diye konuşuyoruz. Allah'a şükür iki fabrikamızda şeker pancarı şekere dönüştürülüyor ve önümüze geliyor. Şekerin çok kıymetli olduğu bir dönemdeyiz. Türkşeker gibi devlete ait bir şirketin Yozgat'ta olması ve istihdama katkıda bulunması dolayısıyla Genel Müdürümüze ve Türk Şeker ailesine teşekkür ediyoruz. Bereketli yılımız olsun. Bu yıl kurak geçti. İnşallah kış ayında kar yağışı, karın toprakta kalma süresi artar, barajlar dolar, sulamayla birlikte Yozgat’ın bereketle topraklarında daha fazla ürün alınabilir” dedi.
Yeni yatırım yapacak, üretecek herkese kapıların açık olduğunu ifade eden Polat, Yozgat’ın bir nohut bölgesi olmasına rağmen, leblebi üretimi yapılmadığını ve dün itibarıyla bir firmanın leblebi üretimine başladığını söyledi.
Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan’da yaptığı konuşmada, bu programın aslında geçen hafta 15 Ekimde Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nde yapılacağını, ancak bazı nedenlerden dolayı bu güne ertelendiğini kaydederek “Bu gün burada pancar söken kadın çiftçilerimizi ziyaret edeceğiz. Kendilerine verdikleri emeklerinden dolayı hediyeler vereceğiz. Biraz kuraklık yaşamamıza rağmen pancar sezonumuz bereketli geçiyor. Ben üreticilerimize bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Polat ve Genel Müdürü Alkan pancar söküp, kesim yaptılar.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

ÇİFTÇİYE DESTEK

ÇİFTÇİYE DESTEK devam

SARAYKENT'TE KURAKLIKTAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE KURAKLIK DESTEĞİ ÖDENECEK

SARAYKENT'TE KURAKLIKTAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE KURAKLIK DESTEĞİ ÖDENECEK devam
FRANSA’DAN SORGUN’A UZANAN EL30 Kasım 2021

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN