Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
OKULLAR BELGELENDİ

OKULLAR BELGELENDİ

Tarih 21 Ekim 2021, 12:17 Editör sorgun selam

devam

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Türkiye genelinde Kalite Yönetim Sistemleri TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Yönetim Sistemi Belgelendirmede çerçevesinde belge almaya hak kazanan 64 okuldan 12’isinin Yozgat’ta olduğu açıklandı.
Konuya ilişkin gazetemiz muhabirine bir açıklama yapan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, İş Sağlığı ve Yönetim Sistemi Belgelendirmede çerçevesinde Yozgat il genelinde 12 okulun belge aldığını söyledi.
Uluslararası platformlarda geçerliliği olan ISO 45001'in temel hedefinin, küresel çapta yaşanan iş sağlığı ve güvenliği endişelerini ortadan kaldırmak olduğunu aktaran Yazıcı ‘Sürmeli Anaokulu, Şehit Tevfik Erciyas Anaokulu, Bozok 15 Temmuz Şehitler İlk/Ortaokulu, Erdoğan Mustafa Akdağ İlk/Ortaokulu, Esenli Bilal Şahin İmam Hatip Ortaokulu, Yozgat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yozgat Halk Eğitim Merkezi ve ASO, Atatürk İlkokulu, Atatürk İmam Hatip Ortaokulu, 75. Yıl Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulu, TOKİ Şehit Mehmet Koçak İlk/Ortaokulu, Uğur Bektaş Özel Öğretim Uygulama Okulu’nun belge almaya hak kazandıklarını bildirdi. Yazıcı, ‘’ISO 45001 iş güvenliği ve iş sağlığı yönetim sistemleri için zorunlu bir Ulusal ve Uluslararası ISO standardıdır. Dünyanın uluslararası çapta ilk iş sağlığı ve iş güvenliği standardı olan ISO 45001'in amacı, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını minimuma indirmektir’’ dedi.
Bu standartların, işletmenin küçük veya büyük ölçekli olup olmadığına bakılmaksızın her sektördeki çalışanların güvenliğini sağlamayı amaçladığını vurgulayan Yazıcı “TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Yönetim Sistemi Belgesinin alınımında başta Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi çalışanları olmak üzere emek ve katkı sağlayan okulumuz idareci, öğretmen ve çalışanlarına teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

İSTİKLAL MARŞINI OKUDULAR

İSTİKLAL MARŞINI OKUDULAR devam

MİNİK ÖĞRENCİYE ÖDÜL

MİNİK ÖĞRENCİYE ÖDÜL devam
FRANSA’DAN SORGUN’A UZANAN EL30 Kasım 2021

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN