Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

4 yıldır bekliyoruz

4 yıldır bekliyoruz

Tarih 04 Haziran 2020, 07:57 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Sorgun Ziraat Odası'nın ortaklaşa yaptığı hizmet binasının açılış töreni 2 Haziran 2016 yılında yapılmış törende Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Sorgun’a yapılacak Veteriner Fakültesi’nin binasını yaptırma sözü vermişti.

 “2017 YILINDA
YAPARIZ İNŞALLAH”
 Açılışa katılan Hisarcıklıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Veteriner Fakültesi binasının yapılması sözünü vermişti.
 Dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açılışta yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanı-mızın Sorgun’a söz verdiği fakültemizin binasını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanımız Rifat beyden istiyoruz. Kendisi 81 ile okul yaptırıyor. Okullar tamamlanıp ilçelere okul yapmaya başladığı gün kendisinden Sorgun’a açılacak olan veteriner fakültesi binasının yapımını istiyoruz.” demiş bu isteğe oturduğu yerden cevap veren Hisarcıklıoğlu ise, “2017 yılında yaparız inşallah” diye cevap vermişti.

4 YILLIK SÖZ HAVADA KALDI
 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçemize müjdesiyle başlayan Veteriner Fakültesi heyecanı Hisarcıklıoğlu’nun bina sözüyle bir kat daha artmış geriye öğrenci alımı için beklemek kalmıştı.
 Ancak aradan geçen 4 yıllık zaman zarfında veteriner fakültemiz 2019-2020 eğitim öğretim yılında Sorgun Meslek Yüksekokulu binasında eğitime başladı.

MALATYA VE DÜZCE’YE VAR
SORGUN’A YOK
 TOBB tarafından 2019 yılı içerisinde Malatya ve Düzce’de yaptırılan okullar eğitime başlarken, 2016 yılında verilen ilçemize verilen sözün neden yerine getirilmediğini Sorgun halkı olarak bilmek istiyoruz.

5 YILDIZLI FAKÜLTEMİZ OLSUN
 2 Haziran 2016 yılında Sorgun’da konuşan Hisarcıklıoğlu, “Sorgun, Yozgat’ın en büyük ilçesi. Allah zaten buraya her şeyi de vermiş. Toprağın altından zenginlik fışkırıyor. Linyit, manganez çok önemli kaynaklar. Şimdi Uranyum da çıkarılmaya başlanacak. Diğer taraftan termal su var. Müthiş bir zenginlik. İlk defa 5 yıldızlı otel yapıldı. Yatacak oda yok. 5 otel daha yapılsa onlar da dolacak. Sağlık turizmi için büyük fırsat var. Toprağın üstünden zenginlik çıkıyor. Bölgenin buğday ambarı. Şeker pancarı var. Şeker fabrikası var. Madencilik, tuğlacılık var, büyük bir nakliye sektörü var. Bize 5 vakit farzsa, siz 5 vakitle kurtaramazsınız haberiniz olsun. Sorgun’un tek ihtiyacı daha fazla girişimci çıkarmamız lazım. Burada da kadınlara ve gençlere destek vermemiz lazım'' diye konuşmuştu. Hisarcıklıoğlu’nun saydığı zenginliklerimizin yanına 5 yıldızlı Veteriner Fakültesi binasının yakışacağını hatırlatıyor, en kısa sürede eğitime devam eden öğrencilerin müstakil binalarında eğitim görmesini istiyoruz.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kurban bağışlarınızı bekliyor

Kurban bağışlarınızı bekliyor devamı

Erkek cesedinin kimliği belli oldu

Erkek cesedinin kimliği belli oldu devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN