Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Sorgun'da su toplama merkezi kurulacak

Sorgun'da su toplama merkezi kurulacak

Tarih 27 Şubat 2020, 07:54 Editör sorgun selam

devamı

 ORAN Kalkınma Ajansı 2020 Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Sivas Valisi Salih Ayhan, Yozgat’tan 5 projenin destek alacağını söyledi. Mesleki eğitim programına 72 başvuru yapıldığını belirten Ayhan, “Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 'Mesleki Eğitim Malı Destek Programına' başvurular 2 Aralık tarihinde son bulmuş ve Kayseri’den 27, Sivas’tan 27 ve Yozgat’tan 18 olmak üzere toplam 72 başvuru alınmıştı” dedi.
   19 PROJE DESTEK ALACAK
 Bu başvurular ile meslek liseleri, meslek yüksek okulları ve mesleki çatı kuruluşlardan bütçesi 9 milyon TL olan program için toplam 39 milyon TL yatırım teklifi alındığını anımsatan Ayhan, “Destek almaya hak kazanan projeler ilan edilmişti. Bu program kapsamında Kayseri’den 8, Sivas’dan 6, Yozgat’tan ise 5 proje olmak üzere toplam 19 proje destek alacaktır. Proje sahibi mesleki ve teknik eğitim veren okullarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 SU TOPLAMA MERKEZLERİ KURULACAK
 Yozgat'ın Sorgun ve Sarıkaya ilçelerinde Jeotermal Su Toplama Merkezleri kurulacağını belirten Ayhan, “Ajansın Güdümlü proje olarak yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye devam etmekte olup bugün de Yozgat İl Özel İdaresinin başvuru sahibi olduğu 'Sarıkaya ve Sorgun Jeotermal Su Toplama Merkezi' projesinin fizibilitesi Yönetim Kurulumuzda görüşülecek olup Bakanlığa gönderilecektir. Bu proje ile önemli jeotermal kaynaklara sahip iki ilçe olan Sorgun ve Sarıkaya’da, termal suyun etkin ve verimli kullanılması amacıyla bir merkez kurulacak olup bu merkezde modern izleme ve takip sistemleri ve dağıtım sistemleri mevcut olacaktır. Toplam bütçesi 3,6 milyon olan projenin yüzde 75’i ORAN tarafından karşılanacaktır” ifadelerine yer verdi.
 Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında, Sivas Valiliği Ahmet Muammer Bey toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Yozgat Valisi Kadir Çakır, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik, Sivas Ticaret Odası Başkanı Mustafa Eken, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ile diğer yetkililer katıldı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Halkımızın sağlığı herşeyden önemli

Halkımızın sağlığı herşeyden önemli devamı

Tedbiri elden bırakmayın

Tedbiri elden bırakmayın devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN