Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Yozgat'tan iki projeye destek

Yozgat'tan iki projeye destek

Tarih 02 Ocak 2020, 08:39 Editör sorgun selam

devamı

 Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı ilimizde yapıldı.
        Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Oran Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memnuh Büyükkılıç, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yozgat İL Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ve Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik katlıdı.
        Toplantıda konuşan Oran Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan, şu bilgileri verdi;
        Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kayseri, Sivas ve Yozgat illerimizin endüstriyel, sosyal ve kültürel kalkınmasına ivme katmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda Ajans tarafından 2010 yılından bugüne kadar 20 mali destek programı, 8 fizibilite-doğrudan faaliyet destek programı, 8 teknik destek programı ve 2 güdümlü proje destek programı yürütülmüştür. Bu programlara toplam 2.704 adet başvuru yapılmış ve 748 proje destek almaya hak kazanmıştır. Destek almaya hak kazanan projelerin başvuru sahipleri ile 275,32 Milyon TL yatırım değerinde destek sözleşmesi imzalanarak Ajans tarafından 141,85 Milyon TL’lik destek sözleşmeye bağlanmıştır. Ayrıca, “Yozgat Modern Hayvan Hastanesi” güdümlü projesi sözleşmesi kasım ayında imzalanmış olup bu projeye Ajans tarafından 9 milyon TL’lik destek verilecektir.”
        Yozgat ilinden Çekerek Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından sunulan “Çekerek Kültür Ve Spor Dünyası” isimli proje için 1,4 milyon TL, Boğazlıyan Belediyesi tarafından sunulan “Mutlu Kreş Mutlu Yarın” proje için de 1 milyon TL destek olunacağını kaydeden Vali Ayhan, “Sivas ilinden Sivas İl Özel İdaresi’nin başvuru sahibi olduğu “Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi Projesi “ için 2.18 milyon TL destek olunacaktır. Kayseri Kansere Karşı Birlikte Derneği(KANKA) tarafından sunulan “Umudunu Kaybetme Hayata Tutun” projesi için 930 bin TL; Kayseri Birleşik Kafkasya Kültür Eğitim Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ‘nin projesi olan “Sarıoğlan Ve Pınarbaşı İlçelerinde Kadın Üreticilerin Elinden Geleneksel Peynir Üretim Tesislerinin Kurulması” projesi için de 990 bin TL destek olunacaktır. Böylece toplam 5 proje için SOGEP kapsamında 6.5 milyon TL destek verilmiş olunacaktır. Cazibe merkezleri destekleme programı kapsamında “Sivas Kale Projesi” için 10 milyon TL, “Sanayi Mektebi Şehir ve Kent Müzesi” projesi için de 10 milyon TL destek olunmaktadır. AB projesi kapsamında “ Sivas İŞGEM” projesi için de Ajans öncülüğünde 7,1 milyon Avro destek alınmış ve İŞGEM hizmete açılmış ve tam dolulukla faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüm bu destekler ile Ajansımız Bölge illerimizin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 230 milyon TL’den fazla bir meblağı destek olarak vermiş olacaktır. 19 Eylül tarihi itibarı ile de 2019 yılı Mali Destek Programı olarak “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi” ilan edilmiştir. Programa Kayseri’den 27,  Sivas’tan 27 ve Yozgat’tan 18 başvuru, toplam 72 başvuru alınmıştır. 1-2 ay içinde bu programda destek almaya hak kazanan projelerin de belirlenmesi beklenmektedir. Ajansımızın çalışmalarının Bölge illerimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim.” ifadelerini kullandı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Halkımızın sağlığı herşeyden önemli

Halkımızın sağlığı herşeyden önemli devamı

Tedbiri elden bırakmayın

Tedbiri elden bırakmayın devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN