Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Babayiğitleri görmek istiyoruz"

Tarih 26 Aralık 2019, 08:55 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Valiliği, Oran Kalkınma Ajansı ve Yozgatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (YOSİAD) tarafından organize edilen “3. Ticaret ve İşbirliği Zirvesi” İstanbul’da gerçekleşti.
 Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay ile yurt içinde ve yurt dışında yaşayan 450’ye yakın iş insanın katılımı ile İstanbul'da gerçekleşti.
 - Yozgatlı Babayiğitleri Görmek İstiyoruz
 Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay  yaptığı konuşmada, bu tür buluşmaların önemine işaret ederek; “Yiğitlerin harman olduğu yer demekle olmuyor. Biz artık babayiğitleri görmek istiyoruz Yozgat’ta” dedi.
 Sonuç alınmadığı takdirde bu tür toplantılar yapmanın bir anlamının olmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay şöyle konuştu;
 “İş yapacaksak elimizi değil gövdemizi bunun altına koyalım. Dolayısı ile bu gün bu varsayımla buradayım. Biz sizlerin daha fazla kazanması için buradayız. Siz kazanırsanız Yozgat, Yozgat kazanırsa ülkemiz kazanır. Ne kadar babayiğit var Yozgat’ta göreceğiz. Siz Yozgatlı iş insanlarımızla yine omuz omuza vermenin, elimizi taşın altına koymanın ve memlekete, ilimize ve bütün Türkiye’ye kazandırmanın vaktidir. Memleketimiz Yozgat her geçen gün daha gelişen ve kalkınan bir Yozgat olma yolunda ilerlemekte. Ama başlangıçta olduğumuzu da ifade etmek isterim. Yozgat’a geçtiğimiz 17 yıl içerisinde 16 milyon liralık yatırım yapılmıştır. Vatandaşlarımızın hizmetine sunulan Yozgat Şehir Hastanesi, tarım ve hayvancılık destekleri ve Bozok Üniversitesi ile Yozgat’ta iyiye gidiş sağlanmıştır. Ancak gelişmiş ve gelişmekte olan illerimizle mukayese ettiğimizde hala Yozgat’ta tarım ve sanayi üretimi, istihdam üretimi ve ticari alanlarda ciddi ilerlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Daha çok gerideyiz.”
        Teşviklerle yatırımcının yanında olacaklarını aktaran Sayın Oktay, şunları ifade etti;
        “Yozgat’ta bulunan OSB imkanlarına, üretim teşvik oranı ve insan kaynağına rağmen üretim ve istihdam kapasitesi de henüz yeterli düzeye ulaşmamıştır. İkinci OSB bölgesini en kısa sürede faaliyete alacağız. Buraları biz kamu olarak doldurmayacağız. Bizim ekonomik büyüme modelimiz özel sektörle büyüme modeline dayanıyor. Dolayısıyla buraları sizler dolduracaksınız. Bizler alt yapıyı hazırlayacağız. Bizler teşviklerle sizin yanınızda olacağız. Ama oraları dolduracak olan sizlersiniz. Siz proje geliştirin de demiyoruz artık. Birlikte geliştireceğiz dedik. Elimizi değil gövdemizi bu taşın altına koyduk. Ama bunu birlikte geliştireceğimiz babayiğitlere de ihtiyacımız var. Öyle yiğitlerin harman olduğu yer demekle olmuyor bu iş. 100 yıldır bunu söyledik. Biz artık babayiğitleri de görmek istiyoruz Yozgat’ta. İş yapacaksak bir arada olalım.”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kasislere büyük tepki

Kasislere büyük tepki devamı

Sorgun'a 310 kontenjan

Sorgun'a 310 kontenjan devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN