Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
TSO'dan e-fatura bilgilendirmesi

TSO'dan e-fatura bilgilendirmesi

Tarih 18 Aralık 2019, 17:43 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Yozgat Defterdarlığı işbirliği çerçevesinde e-fatura Uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.
 Toplantıya STK başkanları, farklı meslek gruplarından çok sayıda iş insanın yanı sıra Yozgat Vergi Dairesi, Sorgun ve Saraykent Vergi Dairesi Müdürleri katıldı.
 Toplantının açılış konuşmasını yapan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 19 Ekim’de yayımlanan tebliğle e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter ve e-İrsaliye uygulamasına geçiş süreci başladı.
Arşiv Fatura uygulamasına dahil olmayan mükelleflerce, 1/1/2020 tarihinden itibaren düzenlenecek faturaların, vergiler dahil toplam tutarının 30 Bin TL’yi (vergi mükelleflerine düzenlenenler açısından vergiler dahil toplam tutarı 5 Bin TL’yi) aşması halinde, söz konusu faturaların, “e-Arşiv Fatura” olarak Başkanlıkça sunulan e-Belge düzenleme portali üzerinden düzenlenmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Bu kapsamda muhasebe sisteminde getirilen teknolojik yeniliklerin işletmelerin iş yükünü bir nebze olsun hafifleteceğine inandığını belirterek, bilgi ve teknoloji çağının bir gereği olarak mali kayıtlar ve işlemlerin değişimine işletmelerin ayak uydurmak zorunda olduklarını söyledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kasislere büyük tepki

Kasislere büyük tepki devamı

Sorgun'a 310 kontenjan

Sorgun'a 310 kontenjan devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN