Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Rektör, Veteriner Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Rektör, Veteriner Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Tarih 17 Ekim 2019, 07:35 Editör sorgun selam

devamı

 Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu yıl ilk kez 60 öğrenci ile Sorgun ilçesinde eğitim-öğretim hayatına başlayan Veteriner Fakültesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
 Öğrencilerle bir araya gelmelerindeki amacın beklenti ve taleplerini dinlemek ve bunlara çözüm üretmek olduğunu belirten Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrenci odaklı eğitim-öğretimi önemseyen bir üniversite anlayışı ile öğrencilerin her zaman yanında olduklarını belirtti.
 Sağlık sektöründe   en önemli  fakültelerden  birinin Veteriner Fakültesi  olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Yozgat Bozok Üniversitesi Veteriner Fakültesi  yeni kurulan ve bu yıl ilk kez 60 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan bir fakültemiz. Bu açıdan Veteriner Fakültemizi önemsiyoruz ve prestiji yüksek olan bu mesleği seçen öğrencilerimizi en iyi ve en donanımlı şekilde yetiştireceğiz”  dedi.
 Veteriner Fakültesi’nde, doğu sağlık kampüsü kurarak hizmet vermeyi istediklerini ifade eden Karadağ,  “Burada Veteriner Fakültemize yakışır, sosyal  yaşam alanlarının da oluştuğu bir Veteriner Fakültesi nasıl olması gerekiyorsa  o donanımda bir fakültenin yapılması  yönünde bize söz verenleri de devreye  sokarak  burada  yeni  bir kampüs alanı oluşturmak istiyoruz. İlk etapta laboratuvar çalışmalarının yapılabilmesi için gerekli olan makine, teçhizat malzemelerinin  alımına başladık. İnşallah en kısa sürede laboratuvarımız hizmete girecek" diye konuştu.
 Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Karadağ, şunları söyledi: “Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Sizlerin donanımlı yetişmesi bizler için çok önemli. Sizler öğrenciliğin sorumluluklarını taşımalı, gereklerini yerine getirmeli ve çok çalışarak  kendinize bir hedef  belirlemeli ve buradan donanımlı bir şekilde veteriner hekim olarak mezun olmalısınız. Ne tür sorununuz var ise bu sorunlar bizim de sorunlarımız. Sizlerin başarınızı etkileyecek olumsuz ne durum olursa bunu çözmek için her zaman yanınızdayız. Yozgat Bozok Üniversitesi, amatör bir ruhla ama bölgesine bir marka üniversite olmak gibi bir hedefi olan 2006 yılında kurulmuş bir üniversite. Ayrıca 1992 ve 1994 yıllarında kurulan fakülteler ve  2006 yılından önce kurulan yüksekokulları ile  yarım asırdan fazla bir deneyimi olan  bir üniversitede okuyorsunuz.  Fiziki olarak alt yapısını büyük oranda tamamlamış bir üniversite. Sizlerin memnuniyeti bizim memnuniyetimiz,  sizlerin mutluluğu  bizim mutluluğumuz  sizlerin başarısı bizim  başarımız. Sizler ne kadar donanımlı ve nitelikli yetişirseniz  bu ülkenin geleceği de o kadar aydınlık olur" ifadelerini kullandı.
 Rektör Karadağ, öğrencilerin ulaşım talepleri başta olmak üzere barınma olanakları hakkındaki isteklerini dinleyerek en kısa sürede çözüme kavuşturulacağı müjdesini verdi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kurumlar Sorgun'a çalışmıyor!

Kurumlar Sorgun'a çalışmıyor! devamı

Fen Lisesi teşekkür etti

Fen Lisesi teşekkür etti devamı
Bu Tipsizden Milletvekili Olmaz02 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN