Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İkna odaları mı kuruldu ?

İkna odaları mı kuruldu ?

Tarih 12 Eylül 2019, 08:56 Editör sorgun selam

Sorgun Veteriner Fakültesini Yozgat'a taşımak için

 Geçtiğimiz haftalarda gazetemizde yer verdiğimiz “Tabelası Sorgun’da öğrencisi Yozgat’ta”, “Fakültede son nokta”, “Rektöre Karşı Üçlü Savunma” haberleriyle nabzını tuttuğumuz Veteriner Fakültesiyle ilgili ortaya çıkan son iddialar yenilir yutulur cinsten değil. 
REKTÖR, FAKÜLTE SORGUN’DA
EĞİTİME BAŞLAYACAK DEMİŞTİ
 Gazetemizin “Tabelası Sorgun’da öğrencisi Yozgat’ta” haberinin ardından Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda Sorgun’un yöneticileriyle biraraya gelen Rektör Karadağ, toplantıda Veteriner Fakültesi’nin B planı olarak Yozgat’ta eğitim öğretime başlaması gerektiğini savunmuş Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ve Ak Parti ilçe Başkanı İbrahim Dıvrak buna karşı çıkarak fakültenin Sorgun’da eğitim öğretime başlaması gerektiğini savunmuştu. Karadağ ise toplantı sonunda Veteriner Fakültesi’nin Sorgun’da eğitime başlayacağını söylerek konuya nokta koymuştu.

WHATSAPP GRUBU KURULDU
 İddiaya göre fakülteye kayıt olan öğrencilerin bulunduğu whatsap grubu kurularak öğrencilerin Yozgat merkezde eğitime başlamasını istediği ses kayıtları yayınlanarak algı oluşturulmaya çalışılıyor. Kurulan grupta bir öğrencinin rektöründe bulunduğu bir toplantıda fakülteyi ele aldıklarını belirten bir ses kaydı paylaşarak kayıt yaptıran öğrencilere hitaben  “Yurt problemi yaşadığınız için sıkıntı çektiğinizi söyledik. Fakat rektör ve dekanında söylediği şu oldu. Merkeze geçersek Kredi Yurtlar Kurumu’nu ayarlayabileceklerini, oda olmazsa bile misafirhanede misafir öğrenci olarak kalmalarını sağlayabileceklerini söylediler. Yurt konusunda merkezde sıkıntı yok. Herşey hazır. Bir buçuk milyonluk labaratuarlar için imkan sağlanmış.” dediği ses kayıtları paylaşıldı.

 “DEKAN DİLEKÇE YAZDI”
 Ayrıca yine ses kaydında konuşan öğrenci, “Rektör özet olarak şunu söylüyor alt yapı olmadığı için Yozgat merkezde altyapıları gelişmiş imkanları olan yere taşımak istiyorlar. Bu nedenle şimdi bir tane dilekçe hazırlanıyor. Veliler ve öğrenciler tarafından destek olmamız gerekiyor Dekan tarafından dilekçe yazılıyor. Biz burda imzalayacağız. Toplantıya katılanlar merkezi istedi gelmeyenlerde size metni atacağım. Dijital ortamda yazıp imzalatıp bana göndereceksiniz.”

REKTÖRLÜKTE TOPLANTI MI DÜZENLENDİ?
 Veteriner Fakültesi’nin alt yapısını yapmak için seferber olacak olan üniversite ve fakülte yönetimi öğrencilerin Yozgat’a kaydırılması için seferber olarak öğrenci velilerini Yozgat’a davet edip toplantı düzenledi. Toplantıda olan biteni whatsap grubunda paylaştığı ses kaydıyla öğrencilere duyuran B.B. isimli öğrencinin dekan tarafından hazırlandığını iddia ettiği dilekçede ise şu ifadeler yer aldı: “Sorgun İlçesinde Veteriner Fakültesi hazır olana kadar, öğrencimin Yozgat merkezinde eğitim öğretime başlamasını ve devam etmesini istiyorum. Aksi halde, başka üniversitelere yatay geçiş veya kayıt dondurma ihtimalini düşünmekteyim.”

MASA SANDALYE ÇEKEREK’E GÖNDERİLDİ
 Veterinerlik Fakültesi’ne kayıt yaptıran öğrencilerin eğitim öğretiminde kullanılmak üzere hafta başında Sorgun’a gönderilmesi planlanan masa sandalyenin ise Çekerek’e gönderildiği iddia edildi.

FAKÜLTE YÖNETİMİ Mİ
BU OLAYI KURGULUYOR ?
 Sorgun’da düzenlenen toplantıda yüzme havuzu olmadığını, Konya’ya haftada bir otobüs olduğunu beyan ederek gülünç bahaneler arkasına sığınan fakülte yönetimi kendi istekleri doğrultusunda hareket ederek Yozgat’ın en büyük ilçesi Sorgun’u yok saymaya çalışıyor.
 Sorgun halkı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak Sorgun’a verdiği fakülte sözünün Sorgun’da kalmasını istediğimizi bir kez daha paylaşıyoruz.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
 Tüm bu iddialar hakkında Rektörlük ve Dekanlık’tan açıklama beklediğimizi bildirirken, ilçemizin hak ettiği fakülte için Sorgun’un tek yürek olması çağrısında bulunuyoruz.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Hayırlı olsun

Hayırlı olsun devamı

Bu bayramda evdeyiz

Bu bayramda evdeyiz devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN