Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İşçiler grevde

İşçiler grevde

Tarih 12 Eylül 2019, 08:52 Editör sorgun selam

devamı

 Gazetemizin geçtiğimiz hafta kamuoyuyla paylaştığı “Kapanacak mı?” haberinin ardından Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri A.Ş’ye ait Sorgun Linyit İşletmesi’nde işçiler greve başladı. Grev sonucunda alacakları olan iki maaştan birini işçilerin hesabına yatıran şirket, kalan alacakları ise on gün içinde yatırma sözü verdi.
 
 İŞÇİLER HAKKINI İSTİYOR
 Yeraltında çalışan yaklaşık 138 işçinin iki aylık maaşlarının ödenmediğini iddia eden çalışanlar, “Bizler evimize ekmek götüremez olduk. Burda çalışanların kredi borcunu, çocuklarının okul masraflarını kimse düşünmüyor. Bizler iki aylık maaşımızı hak ettik. Maaşlarımızın biran önce yatırılmasını istiyoruz.” dediler.

SORGUN BU SESE KULAK VERMELİ
 İşçilerin başlattığı greve Sorgun halkının genç, yaşlı, esnaf, emekli demeden büyük destek verdiği  gözlendi. Sorgun için büyük bir işletme olan Linyit işletmesinde çalışanlara destek olan Sorgun halkı, “İşçilerimizin yanındayız. Sorgun’a büyük girdisi olan Linyit İşletmesi çalışanlarının sıkıntılarının ortadan kaldırılmalı. İşletme kapanmamalı.” dediler.

  MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
 Maden işçileri, “Biz üreten insanlar olarak ekmek paramızı kazandığımız yerde mücadelemizi yine vermeye devam edeceğiz. Bu iş sonuçlanana kadar siyasi yetkililer taşın altına ellerini koyup da bu işin bizim tarafımızda halledilmediği müddetçe biz hakkımızı arayıp evimize ekmek götürene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Yer altı bizim namusumuzdur, yer altı bizim ekmeğimizdir, çocuklarımızın geleceğidir, kimse bizim çocuklarımızın geleceğini kendi emelleri uğruna ateşe atamaz. Biz buna izin vermiyoruz. Arkadaşlarımızla beraber yapacağımız mücadelede hep beraber olup, iş sonuçlanana kadar yer altında yer üstünde bütün eylemlerimizi yapmaya devam edeceğiz.”

DÜN BİR MAAŞ YATTI
 Son gelen bilgilere göre şirket iki maaş alacaklı olan işçilerin birer maaşını yatırarak, kalan alacaklarının on gün içerisinde ödeneceğini duyurdu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Hayırlı olsun

Hayırlı olsun devamı

Bu bayramda evdeyiz

Bu bayramda evdeyiz devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN