Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
KAPANACAK MI?

KAPANACAK MI?

Tarih 05 Eylül 2019, 07:24 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun’da 1965 yılından bu güne kadar yüzlerce kişinin ekmek kapısı olan eski ismi Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş, yeni ismi Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri A.Ş’ye ait Sorgun Linyit İşletmesi’de işlerin iyiye gitmediği yönündeki haberler Sorgun halkı tarafından tedirginlikle karşılanıyor.

KAYGIYLA İZLİYORUZ

 Sorgun’un büyümesinde lokomotif görevi yapan kömür işletmelerinin son yıllarda sıkıntılar yaşaması Sorgun için büyük kayıp olarak görülüyor. Geçtiğimiz yıl Savana Maden İşletmesinde maden işçileri maaşlarını alamayarak işten ayrılmış Sorgun Kaymakamlığı tarafından vakıf tarafından yardımlar yapılmıştı. Son olarak Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik’te çalışan işçilerin maaşlarını alamaması, kömür işletmesinin kapanacağı yönündeki söylentiler hem işletmede çalışan işçiler, hem de Sorgun esnafı için kaygı verici bir durum.

5 MİLYON TON
KÖMÜR ÇIKARILDI

 Yeni Çeltek Maden İşletmesi’nin sadece Sorgun Kaplıcalar Mevkii bölgesinden 5 milyon 752 bin 853 ton linyit kömür çıkarıldığı düşünüldüğünde ilçemiz için ne kadar büyük önem arzettiği ortada.

İŞÇİLER MAAŞLARINI
ALAMADILAR

 İşçilerin son aylıklarını da alamadıkları iddia edildi.
 İşletmede çalışan, canlarını hiçe sayarak evlerine ekmek götüren maden işçilerinin gelecekte işsiz kalmamaları için yetkililerin bu konuda belirsizliğe son vererek bir açıklama yapmaları ve Sorgun kamuoyunu aydınlatmaları bekleniyor. 
  
SORGUN’UN TEK EKMEK
KAPISI KAPANMASIN

 Kömür ocağında yer altı işletmesinin kapanacağı yönündeki iddiaların açıklığa kavuşturulması,  işçilerin maaşlarının ödenmesi için Sorgun’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra iktidar ve muhalefet partilerinin üzerine düşen görevi yapması gerekiyor.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Hayırlı olsun

Hayırlı olsun devamı

Bu bayramda evdeyiz

Bu bayramda evdeyiz devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN