Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sorgun İcra Dairesi

Tarih 22 Ağustos 2019, 06:45 Editör sorgun selam

devamı

İHALE İLANI
T.C. SORGUN İCRA DAİRESİ
2018/281 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 1 NO'LU TAŞINMAZIN
 Özellikleri: SATIŞA KONU TAŞINMAZ YOZGAT İLİ, SORGUN İLÇESİ, DOĞANKENT MAHALLESİ AKSARAY MAHALLESİ MEVKİİNDE KAİN 514 PARSEL SAYILI TAŞINMAZ OLUP DUBLEKS EV VE MÜŞTEMİLATINDAN OLUŞMAKTADIR KONU TAŞINMAZIN BİLİRKİŞİ RAPORUNDA 3 NOLU FOTOĞRAF İLE GÖSTERİLEN YAPI 3A SINIFINDA BODRUM 85M2, 1. KAT 110M2 ALANA SAHİP BULUNMAKTADIR. ELEKTİRK VE SIHHİ TESİSATI ÇALIŞIR DURUMDADIR. ISITMA SİSTEMİ SOBADIR. YAPININ DIŞ CEPHESİNDE YALNIZCA SIVA MECUTTUR, YALITIM VE BOYA MEVCUT DEĞİLDİR YAPI ESKİ GÖRÜNÜMÜNDE DEĞİLDİRBİLİRKİŞİ RAPORUNDA 4 NOLU FOTOĞRAF İLE GÖSTERİLEN YAPI 2B SINIFINDA YARDIMCI YAPI DURUMUNDADIR, KÖY EVİ, TANDIR VB. AMACIYLA İNŞA EDİLMİŞTİR YAPININ BAZI PENCERELERİ SÖKÜLMÜŞ, DİĞER BAZI YAPI ELEMANLARININ TADİLAT GÖRMESİ GEREKMEKTEDİR.
Adresi : YOZGAT İLİ SORGUN İLÇESİ DOĞANKENT KASABASI
Yüzölçümü : 1.461,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : DOĞANKENT BELEDİYESİ İMAR SINIRLARI İÇİNDEDİR.
Kıymeti : 230.221,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : ÇAY MAHALLESİ İLYAS ASLAN BULVARI İLYAS ASLAN TİYATRO SALONU 111. SOKAK NO :29 SORGUN
 Satış şartları :
 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/281 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019   S.İ. 22

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Resmi İlanlar

Orman Bölge Müdürlüğü

Orman Bölge Müdürlüğü devamı

Orman Bölge Müdürlüğü

Orman Bölge Müdürlüğü devamı
Bu Tipsizden Milletvekili Olmaz02 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN