Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Tabelası Sorgun'da öğrencisi Yozgat'ta

Tabelası Sorgun'da öğrencisi Yozgat'ta

Tarih 22 Ağustos 2019, 06:42 Editör sorgun selam

devamı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sorgun’a söz vererek kazandırdığı Veterinerlik Fakültesi, Sorgun Meslek Yüksekokulu’nun kaderini yaşıyor.
BİRŞEY DEĞİŞMEDİ

 2013 yılında dönemin rektörü Tamer Uçar” Bozok Üniversitesi'ne bağlı olarak Sorgun ilçesinde açılmasına karar verilen Meslek Yüksek Okulu'na bu yıl öğrenci alınacağı, ancak okul binasının tamamlanmaması nedeniyle alınacak öğrencilerin eğitimine geçici olarak Yozgat'ta devam edeceği” açıklamasına  Sorgun halkından tepkiler gelmişti.

 2019 yılında ise bir benzer açıklama Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ile ilgili olarak Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’dan geldi. Rektör Karadağ, “Fakültemizde eğer alt yapısını yetiştiremez isek B planımız da var. B planımızda Sorgun’daki binamızın alt yapısı uygun hale gelene kadar öğrencilerimize Yozgat merkezde eğitim verebiliriz.” dedi.
BU KADAR ZOR OLMAMALIYDI

 Karadağ’ın bu açıklamasının ardından akıllara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart 2016’da Sorgun ziyaretinde verdiği söz geldi. Sene 2016’da verilen bu müjdenin ardından 3 yılda ancak öğrenci alımı gerçekleştiren Veteriner Fakültesi’nin bu seferde altyapısı bahane edilerek Yozgat merkezde eğitime devam edeceği Sorgun halkı tarafından tepkiyle karşılanarak, “Verilen sözün ardından 3 yıl geçti. 3 yılda bu altyapı sorunu çözüm üretilerek sorunsuz bir eğitim öğretime başlanamaz mıydı?” sorusunu akıllara getirdi.
TOBB’DA SÖZÜNÜ TUTMALI

 Sorgun halkı Veteriner Fakültesi binasının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırma sözü veren Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan bu konuda adım atmasını bekliyor. 

 2016 yılında Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası binasının açılış töreninde dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açılışta yaptı konuşmada “Cumhurbaşkanımızın Sorgun’a söz verdiği fakültemizin binasını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanımız Rifat beyden istiyoruz. Kendisi 81 ile okul yaptırıyor. Okullar tamamlanıp ilçelere okul yapmaya başladığı gün kendisinden Sorgun’a açılacak olan veteriner fakültesi binasının yapımını istiyoruz.” demiş bu isteğe oturduğu yerden cevap veren Hisarcıklıoğlu ise, “2017 yılında yaparız inşallah” diyerek karşılık vermişti.

 Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan’dan bu konuda Hisarcıklıoğlu’na ilçemize verdiği sözü tekrar hatırlatması bekleniyor.
SORGUN’UN KADERİ

 Sorgun, fakülte ve yüksekokul konusunda umduğunu bulamayan bir ilçe konumundan uzaklaşmak istiyor. Bir dönem tıp fakültesi sözü verilen ilçemiz bu sözün havada kalmasıyla yüksekokula razı olmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesiyle fakülte hayali gerçek olmuş, ancak geç atılan adımlarla yine kaderine terk edilmiş görünüyor.

 Sorgun halkı açık açık şunu soruyor sayın Rektör’e: Tabelası Sorgun’da olan okulun, öğrencisi Yozgat’ta okuyacak ise Sorgun’a ekonomik ve sosyal faydası ne olacak?
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Badminton Yunus Emre'den sorulur

Badminton Yunus Emre'den sorulur devamı

İşkurdan destek

İşkurdan destek devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN