Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Millet bahçesi için ilk adım

Millet bahçesi için ilk adım

Tarih 08 Ağustos 2019, 07:20 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun’a yapılacağı müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen millet bahçesi için yer tahsisi yapıldı.
 İl Genel Meclisi Mükremin göleti yanında bulunan 260 dönüm yeri millet bahçesi yapılması için iki yıllığına Sorgun Belediyesine tahsis etti. Belediye tarafından tahsis edilen arsaya iki yıl içerisinde millet bahçesi yapılmazsa arsa tahsisi iptal edilecek.
 Mükremin göleti etrafındaki yerin  ağaçlandırma yapılarak piknik ve mesire alanı yapımı amacıyla Sorgun Belediyesine tahsisini görüşen meclis komisyon raporunu oy birliği ile kabul etti.
 İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Mesut Kılıç, mecliste komisyon tarafından hazırlanan raporu okudu.
 Kılıç mecliste okuduğu rapord a şu görüşlere yer verdi:“Gölet sahasının fiziki durumu göz önünde bulundurularak İl Özel İdaresi teklif yazısı e eklerinde belirtilen 260 bin metre kare taşınmazın Sorgun Belediye Başkanlığının piknik ve mesire alanı yapılması talebinin komisyonca uygun görülmediğinden, ülkemizin çeşitli şehirlerinde yapılan millet bahçeleri projeleri yapıldığı ve hayata geçirildiğinden, bu taşınmazların Sorgun Belediye Başkanlığı adına Millet Bahçesi yapım projesi için belirtilen arsanın tahsis yapılmasına, tahsis edilen alanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde çalışmaların yapılmasına, proje kapsamında bulunan alanın belediyece ticari amaçla kullanılmayacağı, üçüncü şahıslar ve kurumlara kiralama ve diğer hiçbir şartlarda verilmeyecektir. Cumhurbaşkanımızın 100 günlük eylem döneminde bulunan millet bahçesi olarak yapım için tahsis edilmesine, iki yıl içerisinde millet bahçesi yapım çalışmalarına başlanılmaması halinde tahsisin iptal edilmesine, tahsis edilen millet bahçesi alanı için Sorgun Belediye Başkanlığı ile protokol düzenlenmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür”.
Mesut Kılıç’ın raporu okumasından sonra meclis raporu oy birliği ele kabul etti..
 Okunan komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.
 Gazetemize konuyla ilgili açıklama yapan Mesut Kılıç “Tahsis yaptırdığımız yere Millet Bahçesi yapılması için konunun takipçisi olacağız. Millet Bahçesi’ni Çevre Bakanlığı yapacak. Bunu da milletvekillerimiz ve AK Parti Sorgun teşkilatı olarak takip edeceğiz. Sorgunumuza hayırlı olsun” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Badminton Yunus Emre'den sorulur

Badminton Yunus Emre'den sorulur devamı

İşkurdan destek

İşkurdan destek devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN