Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Demirel'den

Demirel'den "Kınalı Hasan Anıtı" önerisi

Tarih 11 Temmuz 2019, 07:57 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Makina Mühendisleri Odası Eski Başkanı Tahir Demirel, Dutluk Parkı’nda bulunan Kınalı Hasan Anıtının E-88 Karayolu üzerine konulması için Sorgun Belediye Başkanlığına dilekçe verdi. Demirel ayrıca Kınalı Hasan anıtını yol güzergahında Motorlu Taşıyıcılar Kooparetifi karşısında bulunan park alanına çıkarılmasını da teklif ederek park alanı projesi hazırlayarak sosyal medyadan paylaştı.
 Demirel, belediyeye verdiği dilekçesinde “İlçemiz son yıllarda aralıklarla Türkiye genelinde yazılı ve görsel basında zaman zaman kötü olaylar ile haftalarca gündem işgal ederek kötü bir intiba bırakmıştır. Bu durumun değişmesi adına güzelliklerinin sunulması faydalı olacaktır.
 10.12.2014 tarihinde belediye tarafından verilen cevapta Karayolları Genel Müdürlüğü'nün izni olmadan anıt dikilemeyeceği belirtilmiş ancak Türkiye'mizin bir çok il ve ilçesinde bulunduğu yöreyle özdeşleşen anıtlar ana yollar üzerinde bulunmaktadır. Bunlara Denizli'nin Horozu, Sivas'ın Kangalı, Nevşehir'in Üzümü, Kütahya'nın Porseleni, Yozgat'ın Destisi'ni örnek gösterebiliriz. Söz konusu Sorgun'un Kınalı Hasan'ı olunca izin vermeyen Karayolları Genel Müdürlüğü'nün bu kararı aşılarak güzel Sorgun'umuzun değerleriyle anılması adına Ankara-Sivas Karayolu (E-88) üzerinde giriş-çıkış noktaları ya da Garajlar veya Atatürk Bulvarı kavşağına Çanakkale Savaşı ile özdeşleşen, vatan toprağını kanı ile sulayan aziz ecdadımızı temsilen tüm Türkiye'nin bildiği Kınalı Hasan anıtının yapılması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.” dedi
 Demirel konuyla ilgili olarak, “Güney-Kuzey, Doğu-Batı güzergah hattı Ankara- Sivas Karayolu (E-88)  olduğu için  Kınalı Hasan Anıtı güzergah üzerine yapıldığı herkes tarafından görülecek, Sorgun'umuzun anılan kötü olaylardan ziyade Şehitler Diyarı olduğu anlaşılacaktır. Bu gibi güzelliklerimizi şehrimiz üzerini kullanarak yolculuk yapanlara sunduğumuz zaman daha güzel intiba bırakmış oluruz.
 Sorgunu incelediğimiz zaman Kınalı Hasan Anıtı için Ankara-Sivas güzergahında Mükremin Göleti yolu üzerinde rampada yaklaşık 2,5 dönüm belediyemizin park için ayırdığı alan rahatlıkla bunu karşılamaktadır. Sorgun Kamuoyunun ve yetkililerimizin görüşüne saygıyla sunarım.” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

En sessiz bayramı geride bıraktık

En sessiz bayramı geride bıraktık devamı

Belediye bayram mesaisi yaptı

Belediye bayram mesaisi yaptı devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN