Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Proje kabul edildi

Proje kabul edildi

Tarih 03 Temmuz 2019, 20:18 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Sorgun Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin, Tarım Bakanlığı tarafından kabul edildiği açıklandı.
ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda proje ile ilgili yapılacak çalışmaların detayları anlatıldı.
 Kaymakam Mustafa Altınpınar, Osmaniye köyü yakınlarında bir milyon  747 bin 712  metrekarelik alana kurulacak olan bu tesisle ilgili hazırlanan projenin kabul edildiğini ifade etti.
 Tesisle ilgili görevlendirilen bir ekibin belirlenen yerde l inceleme ve etüt çalışmaları yaptığını belirten Altınpınar “100 işletme ve 25 bin hayvan kapasiteli olacak bu proje, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’a Sorgun’a verdiği bir sözdür. Böyle bir tesis gerçekten ilçemize büyük bir girdi sağlayacak. Bu projede  hiçbir bahaneyi kabul etmeyeceğiz. Bu iş bitmiştir. Tereyağından kıl çeker gibi bu işi başlayıp bitireceğiz. Biz tüm işlemleri hallettik. İlçemizde istihdama yönelik yatırımlar yapılmadığından şikayet ediliyor. İşte size istihdamı artıracak önemli bir fırsat. Bunun için herkes üzerine düşeni hemen yerine getirmelidir” dedi.
 Toplantıda konuşan Tarım Orman Bakanlığı Organize Tarım Hayvancılık Sanayi Bölgeleri Daire Başkanlığı yetkilisi Uğur Ayhan da, Bakanlık görevlilerinden Emine Alikişioğlu ile Bekir Koçak tarafından proje yerinde incelemeler yapıldığını ve onay verildiğini kaydederek şunları söyledi:
 “Görevli arkadaşlarımız  görüşlerini yazıya döküp derhal bizlere bildirmelidir ki biz de sorunların çözümü noktasında girişimlerimizi yapalım. Her 1,5-2 ayda bir toplanacağız. Arkadaşlarımız toplantılara hazırladıkları görüşleriyle birlikte gelsinler. Verilen süre içerisinde projeyi hayata geçirmeliyiz. Yoksa proje bir yıl daha sarkar.”
 Toplantıya Kaymakam Mustafa Altınpınar, Tarım ve Ordman Bakanlığı yetkililerinden Uğur Ayhan, Emine Alikişioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Kaygusuz, Bekir Koçak, Nesimi Gözübüyük,  Mikail Hançerkıran, İsa Yaşar, Muhammet Öncü, Tevfik Ateşer, Battal Özçelik, Ahmet Soyal, Didem Albayrak, Latif Koçak ve Mehmet Ali Guzgun katıldı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

2016'da verilen söz 2019'da yine gündemde

2016'da verilen söz 2019'da yine gündemde devamı

Bin 110 öğrenciye eğitim yardımı

Bin 110 öğrenciye eğitim yardımı devamı
TOBB Yapmıyorsa Devlet Yapsın07 Kasım 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN