Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Bahadın'da Bacımın Gelinliği

Bahadın'da Bacımın Gelinliği

Tarih 20 Haziran 2019, 08:25 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun ilçesine bağlı Bahadın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Ali Akdoğan Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin Kurtuluş Savaşı'nın 100. yıl anısına birlikte sahneledikleri "Bacımın Gelinliği" oyunu büyük ilgi gördü.
 Gazeteci - Yazar Durali Doğan’ın Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşanan bir hayat hikayesinden yola çıkarak kaleme aldığı üç perdelik “Bacımın Gelinliği” oyunu okul salonunda sahnelendi.
 Okul Müdürü Alper Kapan ve öğretmen Meryem Odabaş Zenginal'ın yönettiği "Bacımın Gelinliği" oyununun sahnelendiği geceye Bahadın Belediye Başkanı Yurtseven Bozdemir ve Eşi Keziban Sungur Bozdemir , Yozgat Makina Mühendisleri Odası Eski Başkanı Tahir Demirel , Sorgun Şehit Aileleri Derneği Başkanı Özdemir Kılınç, Sorgun CHP İlçe Başkanı Süleyman Ünalmış' Dedefakılı Belediyesi Muhasebe Müdürü Uğur Erdoğan Tes Sorgun Başkanı Abdülkadir Ünalan, oyunun yazarı Durali Doğan, idareci, öğretmen, öğrenciler ve halk katıldı.
 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açış konuşmasını okul müdürü Alper Kapan yaptı. Kapan, emeği geçen öğretmenlere ve görev alan öğrencilere, ayrıca geceye katılanlara teşekkür etti.
 Kapan şunları söyledi: Milli Mücadelemizin 100. yılı anısına sahnelediğimiz tiyatromuzda kurtuluş savaşı günlerini bir hana hatırlatalım dedik.Son kez tekrar haykırıyoruz ki,
Nice 100 yıllar bu vatan dimdik ayakta kalacaktır inşallah.
 Oyunu başarılı bir şekilde sahneleyen öğrenciler profesyonel oyunculara taş çıkartırcasına oynadılar ve izleyenlerden bol bol alkış aldılar. Komik sahnelerin de olduğu oyunda zaman zaman duygulu dramatik anlar da yaşandı.
 Oyunun yazarı Durali Doğan’da yaptığı konuşmada “Bu oyunu otuz beş önce yazdığını, o günden bugüne Türkiye genelinde defalarca oynandığını ve oynanmaya devam ettiğini” söyledi. Doğan “Öğrencilerimiz başarılı bir oyun sergileyerek, Kurtuluş Savaşı yıllarında atalarımızın verdiği mücadeleyi bizlere yaşattılar. Türk Milleti’nin savaşlarda ortaya koyduğu destansı ruhu anlatan ve Yozgat’ta yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak yazdığım bir tiyatro eseri. Başta okul müdürü Alper Kapan olmak üzere oyuna emeği geçen öğretmen ve öğrencileri kutluyorum” dedi.”
Daha sonra Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özdemir Kılınç, "Milli mücadeleyi, vatan aşkını ve şehitlerimizi anlatan böyle güzel bir oyun yazdığı için oyunun yazarı Durali Doğan'a plaket vererek teşekkür etti. Kılınç ayrıca öğrencilere Yozgat'ta Sönen Ocaklar ve Yozgat'ta Ateş Düşen Ocaklar adlı kitaplarından da hediye etti.
 Gecede konuşan Bahadın Belediye Başkanı Yurtsever Bozdemir ise şunları söyledi: "Geceye katılan ve emeği geçen başta Alper bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi kutluyorum. Bu piyesin hediyesi olarak öğrencilerimizi kurtuluş meşalesinin yakıldığı Samsun'a geziye gönderme sözü veriyorum."
Program gecenin anısına toplu fotoğraf çektirilmesiyle son buldu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

En sessiz bayramı geride bıraktık

En sessiz bayramı geride bıraktık devamı

Belediye bayram mesaisi yaptı

Belediye bayram mesaisi yaptı devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN