Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İşletme cetvelinde son günler

Tarih 18 Nisan 2019, 07:58 Editör sorgun selam

devamı

 Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada  2018 Yılı Yıllık İşletme Cetveli verilmesinde son tarihin 30 Nisan 2019 olduğu belirtildi.
 Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mualla Taşkesen, yaptığı yazılı açıklamada 2018 Yılı Yıllık İşletme Cetveli verilmesinde son tarihin 30 Nisan olduğunu ifade etti.
 Taşkesen “ 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5 inci maddesi gereği, Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmeler, her takvim yılı başından itibaren ilk dört ay içerisinde (01 Ocak’tan 30 Nisan sonuna kadar) bir önceki yıla ait Yıllık işletme cetvelini vermeleri gerekmektedir.
  Buna göre İlimizde bulunan Sanayi Sicil Belgeli işletmelerin 01 Ocak- 30 Nisan 2019 tarihleri arasında 2018 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık işletme cetvellerini, e-Devlet kapısı veya Bakanlığımız (http://sanayisicil.sanayi.gov.tr) internet adresine giriş yaparak “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi ” üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir. Yıllık işletme cetvelini her yıl Nisan ayı sonuna kadar vermeyen işletme sahiplerine, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 9 uncu maddesi gereğince idari para cezası uygulanacaktır.  Yıllık İşletme Cetveli verecek olan firmaların, belgelerinin vize tarihi gelmiş ise, vize işlemleri için belge aslı ve tanzim edilen yıllık işletme cetveli ile birlikte İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunması gerekmektedir. Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve herhangi bir mağduriyete sebebiyet verilmemesi açısından, gereken hassasiyetin gösterilmesi, tereddüde düşülmesi halinde, Yozgat Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüz ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.”ifadelerini kullandı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Tabelası Sorgun'da öğrencisi Yozgat'ta

Tabelası Sorgun'da öğrencisi Yozgat'ta devamı

3 Vali yardımcısı 7 kaymakam Yozgat'tan ayrılıyor

3 Vali yardımcısı 7 kaymakam Yozgat'tan ayrılıyor devamı
-Sorgun Veteriner Fakültesi- Labaratuar Bahane mi?22 Ağustos 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN