Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Milano'da staj gördüler

Milano'da staj gördüler

Tarih 04 Nisan 2019, 08:01 Editör sorgun selam

devamı

 Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 12 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen İtalya’nın Milano şehrinde staj faaliyetlerini tamamlayarak yurda döndü.
 Okul Müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Uzm.Öğrt.Osman Kılınçarslan konuyla ilgili “Öğrencilerimiz, 2018 Yılı Teklif Çağrısı döneminde Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamın da  Ulusal Ajans tarafından kubul edilen ve finansmanı Ulusal Ajans tarafından karşılanan “Engelli Sağlık Hizmetleri Alanında AB Standartlarında Eğitim” başlıklı projemizin yurtdışı uygulaması 2. Grup öğrencilerimizin de yurda dönmesi ile tamamlandı.  Projenin uygulanmasında titiz bir çalışma yapan katılımcı öğretmen ve öğrencilerimize, okulumuzun diğer personeline Proje Yürütme Ekibi olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.
 Kılınçlarslan, “Öğrencilerimiz bu proje ile ülkemizde bulunan sağlık kurum ve kuruluşlarında görmüş oldukları Beceri Eğitiminde olduğu gibi, Hastanın özelliklerini tanıyabilen, günlük bakımını yapabilen, fizyoterapi ve meşguliyet terapisi yapabilen, hasta odası düzenleyebilen, yatak içi ve dışı egzersizler yaptırabilen, engelliyi rahatlatabilen, engelliyi yataktan kaldırabilen, gerektiğinde ilaç verebilen, özel hastalıklarda bakım yapabilen, ilk yardım uygulayabilen birer eleman olduklarının daha iyi  farkına varmışlardır.  Böylece ülkemizde bu konuda yapılan çalışmaların AB ülkelerinden geride olmadığını görmüşlerdir. Bu da öğrencilerimizin özgüvenlerinin artmasına neden olmuştur. Bu projenin uygulanması sonucunda, öğrencilerimize Europass Belgesi, Ev Sahibi Kuruluş tarafından Katılım Belgesi, Yabancı Dil Sertifikası, Okulumuz tarafından Katılım Belgesi verilmiştir.” dedi.
 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Badminton Yunus Emre'den sorulur

Badminton Yunus Emre'den sorulur devamı

İşkurdan destek

İşkurdan destek devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN