Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sorgun başkanını bekliyor

Sorgun başkanını bekliyor

Tarih 28 Mart 2019, 07:36 Editör sorgun selam

devamı

 Kurulduğu günden beri 22 Belediye Başkanı seçen Sorgun 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde yeni başkanını seçecek. 4 gün sonra koltuk yeni sahibine kavuşacak.…
   YİRMİ İKİ BAŞKAN GÖREV YAPTI
 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken partiler ve adaylar da propaganda çalışmalarını hızlandırdılar.
 Sorgun belediyesi 1905 yılında kurulmuş. Bugüne kadar Sorgun belediyecilik tarihinde biri vekaleten, birisi atama, ondokuzu seçilmiş başkan olarak 22 belediye başkanı görev yapmış.
 Günümüze kadar Sorgun'a hizmet eden belediye başkanları günün şartlarında unutulmayacak hizmetler yapmışlardır. Hizmet yapılıyor ama çağın gereği olarak ilçe büyüyor ve yeni zaruri İhtiyaçlar ortaya çıkıyor.
 Sağduyulu halkımız. Sorguna belediye başkanı kim olursa olsun cesaretli kararlar alıp, cesaretle uygu-layacak ilçemizin gelecek beş yılda hiçbir sorunu olmayan parmakla gösterilen bir şehir haline getireceğine inandığı adaylara oyunu kullanacak.

BEŞ PARTİ YARIŞACAK
31 Mart Pazar günü Sorgun seçmeni Ak Parti’den Mustafa Özdemir, MHP’den Erkut Ekinci, BBP'den Üzeyir Arslan, İyi Parti'den Nizamettin Bulut ve SP'den Mustafa Salman için oy kullanacak.
Bu partiler ve adayları sona doğru yaklaşırken seçimi kazanmak için gece gündüz demeden çalışıyorlar. 

SORGUN’UN İLK BELEDİYE
 BAŞKANI HACI ÇAVUŞ
 Sorgun belediye tarihine baktığımızda 1969 yılından beri sırasıyla; CHP- MHP-ANAP-MHP-RP- MHP-AKP(üç dönem) belediye başkanlıklarını kazanmış. MHP Sorgun Belediye Başkanlığını bir kazanmış bir kaybetmiş. Üç dönem belediye başkanlığı yapan Yılmaz Kılıçarslan bu rekoru elinde tutuyor. Ardından üçüncü dönemi tamamlamadan istifa eden Ahmet Şimşek geliyor.
 Sorgun'un 114 yıllık belediye tarihinde 22 kişi bu koltukta oturmuş. Sorgun'un ilk belediye başkanı Hacı Çavuş. 1905 yılında başkan olmuş. Ondan sonra Memiş Ağa (Yakın), Bahattin Hoca (Tüzüner). İsmail Ağa( Çetin), Zileli Rıza Efendi. Hasan Özen. Mehmet Aksoy. Mehmet Akyol, İhsan Çetin, Abdullah Aksoy(1965-1969), İhsan Müftoğlu (1969-1973-1977)belediye başkanlığı yapmışlar.
BİRİ VEKALETEN.
DİĞER ATANARAK GELDİ
 Müftüoglu'ndan görevi devralan Yılmaz Kılıçarslan 12 Eylül 1980 ihtilaline kadar başkanlık yaptıktan sonra, ihtilal döneminde Kaymakam Fuat Aslan bir sûre vekaleten başkanlık göörevini yürüttü.
 Fuat Aslan'ı bir trafik kazasında kaybettik. Sorgun'da 15 ay gibi kısa sûre kaymakamlık yapan Fuat bey ilçemizde yaptığı hizmetleri ve dürüst kişiliği ile derin izler bırakmıştır. Rahmetye yad ediyoruz.
Ardından Albay Celal Sönmez atandı. 1984 seçimlerinde belediye başkanı olan Ahmet Uslu 1989 yılında koltuğu tekrar Yılmaz Kılıçarslan'a devretti. 1994 yılına kadar görevde kalan Kılıçarslan. tekrar aday olduğu seçimi kaybederek görevi Zühtü Acun'a devretti. Zühtü Acun 1999 tarihine kadar başkanlık yaptı. 1999 seçimlerinde tekrar başkan olan Yılmaz Kılıçarslan. bu görevi 28 Mart 2004 tarihinde yapılan seçimlerde AKP den belediye başkanı olan Ahmet Şimşek'e devretti. 14 yıl 1 ay belediye başkanlığı yapan Ahmet Şimşek milletvekili olmak için istifa edince, yerine belediye meclisi üyesi Murat Gürbüz belediye başkanı oldu.
 31 Mart’ta Sorgun yeni başkanını heyecanla bekliyor...

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Belediye meclisinden hükümet konağı kararı

Belediye meclisinden hükümet konağı kararı devamı

Meclis kararı Sorgun'un önünü açmıştır

Meclis kararı Sorgun'un önünü açmıştır devamı
Yozgat İçin Üzücü, Sorgun İçin Sevindirici20 Haziran 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN