Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Seçmen listelerini kontrol edin

Seçmen listelerini kontrol edin

Tarih 10 Ocak 2019, 07:57 Editör sorgun selam

devamı

 İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde seçmen listelerini askıya çıktığını hatırlatarak, vatandaşlardan bilgilerini kontrol etmeleri istedi.
 İl Müdürü Naci Avşar, muhtarlık bölgesi askı listeleri ile MERNİS adres kayıt sisteminde kaydı bulunmayanların veya kimlik ve adres bilgilerinde yanlışlık veya eksiklik bulunan vatandaşların ilgili nüfus müdürlüklerini başvurabileceklerini söyledi.
 Avşar, vatandaşların elektrik, su, telefon, doğalgaz sözleşmesi ve faturası ile kira sözleşmesi ile nüfus müdürlüklerine başvurabileceklerini, tescil edilen adresi ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneğini ve eklerini ilçe seçim kurulunu teslim etmeleri gerektiğini belirtti.
 Öğrencilerin öğrenim gördükleri  okul ile kaldıkları yurt müdürlüğünden aldıkları adres beyan formunun bir örneğini 17 Ocak tarihine kadar ilçe seçim kurulu adreslerine teslim etmeleri gerektiğini aktaran Naci Avşar, “17 Ocak tarihinden sonra yapılan müracaat ve işlemlere göre kişiler, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçiminde oy kullanamayacak. İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri; 02 Ocak 2019 tarihinden itibaren 31 Ekim 2019 tarihine kadar nüfus, T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport müracaat ve işlemlerinde hizmet vermek için hafta içi her gün saat 19.00’a kadar açık olduğu gibi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi muhtarlık bölgesi askı sürecinde 05, 06, 12, 13, 19 ve 20 Ocak 2019 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri de halkımıza hizmet verecek şekilde açık bulundurulacak”  dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Karayollarından "kavşak" açıklaması

Karayollarından devamı

Gölette boğuldu

Gölette boğuldu devamı
Yozgat İçin Üzücü, Sorgun İçin Sevindirici20 Haziran 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN