Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Başkentte Sorgun'u konuştular

Başkentte Sorgun'u konuştular

Tarih 03 Ocak 2019, 08:35 Editör sorgun selam

devamı

 Ankara’da 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren Sorgun Platformu 2018 yılı son toplantısını Mamaktaki Yozgat Kültür evinde Sorgun sevdalısı hemşehrilerinin katılımı ile geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.
 Program Sorgun Platformu dönem başkanı Bekir Büyükyılmaz’ın açış konuşması ile başladı. Büyükyılmaz konuşmasında Sorgun ve Sorgun Platformu hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Sorgun için yapılabilecek bazı projelerden sözettikten sonra ilçede “İstiklal Harbinde Sönen Ocaklar” anıtı yapılması önerisinde bulundu.
 Toplantının gündemini oluşturan “Sorgun Belediyeciliği ve sorunları” konulu Panele ise eski Belediye başkanlarından Ahmet Uslu ve Ahmet Şimşek konuşmacı olarak katıldı. Prof.Dr. Taner Demirer’in yönettiği panelde ilk konuşmayı Eski Belediye Başkanı Ahmet Uslu yaptı. Uslu; döneminde gerçekleştirdiği hizmetleri, karşılaştığı sorunları ve planladığı diğer projelerini anlattı. Panelde konuşan eski Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de ilçede yaptığı hizmetleri, karşılaştığı sorunları, Sorgunda bundan sonra olması gerekenleri, Yeni Çeltek Kömür İşletmesinin alanını Eko-Park olarak kazandırılması, Termal Tesis sayısının artırılarak Sorgun’un termal şehri haline getirilmesi konularındaki düşüncelerini anlattı. Programa katılanlar panelistlere bazı sorular yönelttiler.
 Sorgun Platformu dönem başkanı Bekir Büyükyılmaz ile önceki dönem başkanları Prof.Dr. Mustafa İlbaş, Mehmet Tüzel ve Devlet Aksoy Panele katılan eski Belediye Başkanları Ahmet Uslu ve Ahmet Şimşek’e günün anısına birer plaket sundular. Toplantıyı yöneten Prof.Dr. Taner Demirer’e Ahmet Şimşek, geceye desteklerini esirgemeyen iş adamı Sadık Ekinci’ye de Platform başkanı Bekir Büyükyılmaz tarafından gümüş işlemeli Türk Bayrağı panosu armağan edildi.
 Sorgun havasının yaşandığı gecede  arabaşı ve gavurga ikram edildi.
 Başkan Büyükyılmaz , Sorgun platformunun proğramlarının oldukca yararlı geçmesine katkıda bulunan platforma yetkililerine ve tüm katılımcılara teşekkür etti.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehit ve gazi ailelerine iftar

Şehit ve gazi ailelerine iftar devamı

300 sahipsiz köpeğe bakıyor!

300 sahipsiz köpeğe bakıyor! devamı
Ozan Ahmet Yıldız'ın Ardından...09 Mayıs 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN