Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
3 aydır maaş alamıyorlar

3 aydır maaş alamıyorlar

Tarih 06 Aralık 2018, 08:13 Editör sorgun selam

devamı

Sorgun'da özel olarak faaliyet gösteren  kömür ocağında çalışan 140 işçi yaklaşık 3 aydır maaş alamadıkları için 15 gündür çalışmıyor.

     MADEN İŞÇİLERİ ZOR DURUMDA
 Kömür ocağında çalışan maden emekçisi işçiler 3 aydır zor durumda olduklarını söyleyerek, "İşletmede çalışan yaklaşık 140 maden işçisi olarak 3 aydır maaş alamıyoruz. Evimize ekmek götüremez duruma geldik. Zorlu kış şartlarında evin ihtiyacını karşılayamaz durumdayız. Bu durumda yetkililerden bizlere yardım elini uzatmalarını bekliyoruz." dediler.

MADENCİLER GÜNÜNÜ
KUTLAYAMADILAR
 Çalışanlar geçtiğimiz salı günü kutlanan Dünya Madenciler Günü'nü kutlayamadıklarını belirterek, "Bizler evimize helalinden ekmek götürebilmek için yerin altında çalışan emekçileriz. Bizlerin tek amacı evimize ekmek götürüp çoluğumuzu çocuğumuzu kimseye muhtaç etmemek. Bunun içinde mücadele ediyoruz. Son üç ayda şirketimiz bizlere sahip çıkmadı. Sıkıntımız her geçen gün biraz daha büyüyor. Bizler maaşlarımızın gününde verilmesini, içerde olan 3 aylık maaşımızın ödenmesini istiyoruz. Şirkete döktüğümüz alınterinin karşılığı olan maaşlarımızı alamadığımız için eş dosttan uzanan yardım eliyle geçinmeye çalışıyoruz."

 "ŞİRKET KRİZDE"
 Madenciler, kömür ocağının elektriklerinin kesildiğini bundan dolayı kömür üretiminin durdurulduğunu söylediler. İşçiler yetkililerden bu konuda yardım beklediklerini, biran önce bu soruna çözüm bulunarak bu zor günleri atlatmak istediklerini söylediler.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kurumlar Sorgun'a çalışmıyor!

Kurumlar Sorgun'a çalışmıyor! devamı

Fen Lisesi teşekkür etti

Fen Lisesi teşekkür etti devamı
Bu Tipsizden Milletvekili Olmaz02 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN