Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Rektörlükten cevap geldi

Rektörlükten cevap geldi

Tarih 22 Kasım 2018, 08:30 Editör sorgun selam

devamı

 Gazetemiz Selam’ın “Fakülteden ne haber” manşetiyle yaptığı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Sorgun’a söz verdiği Veteriner Fakültesinde somut adımlar atılmamasının tepki çektiğine dair haberine Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’nden cevap geldi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN
2016 YILINDA SÖZ VERDİĞİNİ DİLE GETİRMİŞTİK

 25 Mart 2016 yılında Sorgun’a gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Erdoğan, “Sorgun’un 32 bin büyük baş, 24 bin küçükbaş hayvan varlığının bulunduğunu dile getirerek, “Türkiye’nin en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Sorgun‘u veteriner fakültesiyle buluşturarak, bu konuda marka bir ilçe haline getirmek istiyoruz.” diyerek ilçemize müjde vermişti.

REKTÖRLÜK CEVAP VERDİ: “KURULMASI 1 YIL SÜRDÜ”

 Bozok Üniversitesi’nden yapılan açıklamada cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın 26 Mart 2016’da söz verdiği fakültenin resmi gazetede yayımlanarak kesinleşmesi süreci şöyle anlatıldı: , “31 Mart 2016 tarihinde Üniversitemiz Senatosu toplanarak, Veteriner Fakültesi’nin kuruluş kararını almış ve onay için YÖK’e göndermiştir. YÖK, 04 Nisan 2016 tarihinde talebimizi Milli Eğitim Bakanlığı’na göndermiş, Bakanlık tarafından da uygun görülen karar, onay için Bakanlar Kurulu’na iletilmiştir. Talebimiz, Bakanlar Kurulu’nun 06 Şubat 2017 tarih ve 2017/9889 sayılı kararı ile onaylanmış olup, 11 Mart 2017 tarihli ve 30004 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak kesinleşmiştir.”

“KADROLAR 2018
YILINDA VERİLDİ”

 Resmi kurulum safhasının bir yıl sürdüğü fakülte için kadro safhası içinde bir yıl beklendiği belirtilen açıklamada “Böylece Üniversitemiz bünyesinde Veteriner Fakültesi’nin kurulmasının resmi safhası tamamlanmış olup, idari yapılanma aşamasına geçilmiştir. Veteriner Fakültemiz için idari ve akademik kadro temini süreci de süratle başlatılmış olup, bu konuda YÖK’e gerekli talepler ulaştırılmıştır. Ancak yine mevzuat gereği 2017 yılında talep edilen kadrolar, YÖK tarafından ancak 2018 yılında verilmiştir. Hukuki bir zorunluluk olan bu süreç de tamamlandıktan sonra Fakültemiz fiziki mekân ve diğer donanımlar için girişimler başlatılmıştır.” denildi.

BİNANIN YAPIMI İÇİN
HAYIRSEVER ARANIYOR!

 Rektörlüğün yaptığı açıklamada “Bina yapım işi için hayırsever işadamları ile temaslarımız da devam etmektedir.” denildi. Açıklamada  “Veteriner Fakültesi binası, idari bölümler, laboratuvarlar ve hayvan hastanesinden oluşacaktır. Binamızın toplam kapalı alanı 31779 m2 olacak şekilde planlanmış ve bina projesi ihaleye çıkacak şekilde hazırlanmış olup, 2019 yılı bütçesinden ödenek talep edilmiştir.” bilgisini yer verildi.

2019-2020 YILINDA BİNASIZ FAKÜLTE ÖĞRENCİ ALACAK

 Rektörlük, “Fakültemizde, Veteriner Hekimliği Temel Bilimler Bölümü, Klinik Öncesi Bilimler Bölümü, Klinik Bilimler Bölümü, Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü, Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü olmak üzere 5 bölüm bulunmakta ve bu bölümlere bağlı toplam 17 Anabilim dalı mevcut olup, akademik ve idari görevleri yürütmek üzere şu an itibari ile 6 akademik, 1 idari toplam 7 personelimiz bulunmaktadır. Ayrıca; 2 adet Dr. Öğr. Üyesi başvurusu değerlendirme aşamasındadır. Yıl içerisinde ve diğer yıllar içerisinde hizmetin sürdürülebilmesi için akademik ve idari personel alımı ve ataması hızla devam edecektir.
 Henüz öğrencisi bulunmayan Fakültemizde 2019-2020 güz döneminde öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlamak için ilgili başvuru dosyası YÖK’e sunulmak üzere hazırlanmıştır. YÖK’ün Fakültemizin öğrenci alımı talebini uygun bulması halinde Sorgundaki yeni fakülte binamız yapılıncaya kadar Sorgun MYO binasında eğitim-öğretim faaliyetine başlayacaktır.”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehit ve gazi ailelerine iftar

Şehit ve gazi ailelerine iftar devamı

300 sahipsiz köpeğe bakıyor!

300 sahipsiz köpeğe bakıyor! devamı
Ozan Ahmet Yıldız'ın Ardından...09 Mayıs 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN