Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Taşımalı eğitime proje desteği

Taşımalı eğitime proje desteği

Tarih 17 Ekim 2018, 18:02 Editör sorgun selam

devamı

 155 bin 200 lira değeri olan projenin açılışı kaymakam Mustafa Altınpınar, ilçe milli eğitim müdürü Hüseyin Ekinci, şube müdürleri, öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte eğitim öğretimin dezavantajlı grubu olan taşımalı öğrencilere sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturulurken, bu öğrencilerin okulda faydalandığı yerlerin niteliksel olarak iyileştirilmesi ve boş vakitlerini geçirecekleri sosyal aktivite alanları oluşturulması sağlandı. Projeyle öğrenciler modern bir yemekhane ve kütüphaneye kavuşmuş oldu.
 Okul Müdürü Mehmet Kılınçarslan, “Taşıma Merkezi olan okulumuza 8 farklı köyden 1-8. Sınıflardan 100 taşımalı öğrenci gelmektedir. Mart-Ekim ayları arasında bu sayı mevsimlik tarım işçisi çocuklarının da eklenmesiyle 120’ye çıkmaktadır. Taşımalı öğrencilerin öğle yemeklerini yiyebilecekleri bir mekan bulunmakla birlikte bu mekanın fiziki şartlar açısından pek çok eksiklikleri vardı. Diğer taraftan öğle tatilinde taşımalı olmayan öğrenciler evlerine giderken taşımalı öğrenciler 60 dakikalık zamanın 20 dakikasını öğle yemeği, sonraki 40 dakikalık bir zaman diliminde boşta kalmaktaydı. Ayrıca 6.saatten sonra ise bir saat taşımalı ilkokul öğrencileri boşta kalmaktaydı. Proje kapsamında yemekhanenin modernizasyonunun yanı sıra taşımalı öğrencilerin okul kültürüne uyumları ve boş zamanlarını etkin ve eğlenceli bir şekilde geçirebilecekleri, sosyal aktivite alanı olabilecek bir mekan hazırlanması için gerekli tadilat ve tefrişat yapılıp, uygun ekipmanların alınması sağlanmıştır.” dedi.
 Kılınçarslan, destek ve katılımlarından dolayı kaymakam Mustafa Altınpınar’a, ilçe milli eğitim müdürü Hüseyin Ekinci’ye ve tüm misafirlerimize teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Tabelası Sorgun'da öğrencisi Yozgat'ta

Tabelası Sorgun'da öğrencisi Yozgat'ta devamı

3 Vali yardımcısı 7 kaymakam Yozgat'tan ayrılıyor

3 Vali yardımcısı 7 kaymakam Yozgat'tan ayrılıyor devamı
-Sorgun Veteriner Fakültesi- Labaratuar Bahane mi?22 Ağustos 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN