Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sorgun Sulh Hukuk Mahkemesi

Tarih 26 Nisan 2018, 08:23 Editör sorgun selam

Taşınmazın Açık Artırma İlanı

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. SORGUN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 1 NO'LU TAŞINMAZIN
 Özellikleri : Yozgat İl, Sorgun İlçe, Günpınar köyü, Hoyoğlu mevkii, 120 Ada, 43 Parsel,Taşınmaz tapuda tarla vasfında olup, kuru tarım arazisidir. %2-3 eğime sahiptir. Tınlı-kumlu bir toprak yapısına sahiptir. Üzerinde herhangi bir yapı ve ağaç bulunmamaktadır.
 Yüzölçümü : 16.300 m2Kıymeti : 32.926,00 TLKDV Oranı : %18
 1. Satış Günü : 27/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
 2. Satış Günü : 25/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
 Satış Yeri : Sorgun Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu-Sorgun/YOZGAT
 2 NO'LU TAŞINMAZIN
 Özellikleri : Yozgat İl, Sorgun İlçe, Günpınar köyü, Hoyoğlu mevkii, 120 Ada, 50 Parsel,Taşınmaz tarla vasfında olup, kuru tarım arazisidir. %6-7 eğime sahiptir. Tınlı-kumlu bir toprak yapısına sahiptir. Üzerinde herhangi bir ağaç ve yapı bulunmamaktadır.
 Yüzölçümü : 16.350 m2                     Kıymeti : 30.247,00 TL             KDV Oranı : %18
 1. Satış Günü : 27/06/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
 2. Satış Günü : 25/07/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
 Satış Yeri : Sorgun Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu-Sorgun/YOZGAT
 Satış şartları :
 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Resmi İlanlar

Sorgun Belediye Başkanlığı

Sorgun Belediye Başkanlığı devamı

Sorgun İcra Dairesi

Sorgun İcra Dairesi Taşınırın Açık Artırma İlanı
Sorgun'da üç aday mı, beş aday mı olacak?16 Ocak 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN