Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Aydıncık'ta kariyer günleri

Aydıncık'ta kariyer günleri

Tarih 12 Nisan 2018, 09:11 Editör sorgun selam

devamı

 Aydıncık Çok Programlı Lisesi’nde düzenlenen “Kariyer Günleri”nde öğrenciler Araştırmacı -Yazar Durali Doğan, Şair Hacı Yiğid ve Hüseyin Adak’ı konuk ettiler.
 Okul salonunda düzenlenen Okur-yazar-şair buluşmasına okul müdürü Mustafa Büyükkökten, rehber öğretmenler, okulda görev yapan diğer öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 Öğrencilerin yoğun ilgi ve dikkatle takip ettiği etkinlikte, Durali Doğan öğrencilerle yaklaşık olarak birbuçuk saatlik bir söyleşi gerçekleştirdi.
 Doğan öğrencilerle yaptığı söyleşide; yazarlığa nasıl başladığını hayatından kesitler vererek anlattı. Okuyan ve irdeleyen gençliğe duyulan ihtiyacı vurgulayan Doğan yazdığı tiyatro eserlerini, yayınladığı araştırma kitaplarını hangi ortamda nasıl yazdığını anlattı. Doğan, konuşma aralarında yazdığı şiirlerden örnekler okudu. Okumanın, araştırmanın, çevre incelemesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Doğan, “Öğretmenlik yaptığı yıllarda öğrencilere çevre incelemesiyle ilgili ödevler verdiğini, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin öğrencileri kendi çevresini, kendi değerlerini öğrenmeye yönelik ödevler vermesini” önerdi. Doğan, “Yozgat’ın yetiştirdiği şair , yazar, bilim adamı ve din alimlerinden de bahsederek öğrencilerin bu değerli insanları yakından tanıması gerektiğini” vurguladı.
 Programa konuk olarak katılan şair Hacı Yiğid ve şair Hüseyin Adak ise kendi yazdığı şiirlerini okudular.
 Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programın ardından okul müdürü Mustafa Büyükkökten, konuk şairlere etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür etti. Okul müdürü Büyükkökten, “Çok güzel ve verimli bir etkinlik oldu. Programa öğretmen ve öğrencilerimiz çok büyük ilgi gösteridi. Öğrencilerin okumaya, yazmaya olan isteklerini artırmak için bu tür etkinlikler gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini” söyledi.
 Program; konukların kitaplarını imzalaması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Öğrenciler yapılan söyleşinin çok samimi bir ortamda geçtiğini belirterek şairlere teşekkürlerini dile getirdiler.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Seçimde son viraj

Seçimde son viraj devamı

Seçim güvenliği konuşuldu

Seçim güvenliği konuşuldu devamı
Kararsız Seçmeni İkna Eden Kazanacak21 Mart 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN