Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Mağduriyetimiz giderilsin

Mağduriyetimiz giderilsin

Tarih 12 Nisan 2018, 09:08 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Şeker Fabrikasında çalışan 111 taşeron işçi fabrika önünde basın açıklaması yaparak şeker fabrikalarının özelleştirilmesinden sonra memurlar ve işçilerin devletin güvencesi altında 4B’li olarak devam edeceğini ancak taşeron işçilerin mağdur olacağı belirtildi.
 İşçiler adına konuşan Adnan Gözübüyük, “5 Aralık 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Kamuda taşeron sorununu bitiriyoruz, artık bu aradaki komisyoncular, taşeronlar ortadan kalkıyor' açıklamasıyla çok sevinerek birbirimize 'Hayırlı olsun' dileklerimizi ilettik, bu sıkıntılı çalışma sisteminden kurtulacağımızı, günü geldiğinde ekmeğimizin elimizden alınma ihtimalinin kalmayacağını ye artık, haklarımızın verileceğini düşünerek çok sevinmiştik. Eşlerimiz çocuklarımız ve ailelerimizde rahat bir nefes almıştı. Çünkü artık söz verilmişti.
 2 yıldır süre gelen sabırlı ve umutlu bekleyişimiz sonunda bitmişti.
 Ta ki 24 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan 696 sayılı KHK ile büyük bir şok yaşadık, Kadro alamamıştık. Bütün bunların üzerine Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi haberleri île bir kez daha yıkıldık. Çünkü Seker Fabrikaları Özelleştiği anda; Memurlar ve İsçiler Devletin güvencesi altında 4B Tı olarak devam edecekler. Fakat taşeron isçiler maadur olacaklardır.
 Bizler 12 ay sürekli çalışan ve KIT'lere kadro verilmemesinden dolayı mağdur edilen Yozgat Şeker Fabrikasında 111 Diğer Özelleşen 14 Şeker Fabrikalarında ise Toplam 1675, kişiyiz.
 Başbakanımız ve Hükümet yetkilileri Fabrikalarla ilgili açıklamalar yapıyor ancak bu açıklamaların hiçbirinde taşeron işçilerinin adı geçmiyor, çalışanlar mağdur edilmeyecek denildiği halde bizleri hiç kimse görmüyor ve duymuyor. Bîzimde bakmakla yükümlü olduğumuz ailelerimiz, çocuklarımız, gelecekle ilgili hayallerimiz var ama bunların hepsi bir çırpıda silinip atılıyor. Mademki çalışanlar mağdur olmayacak deniliyor, O zaman 1 Milyon taşerona verilen kadroya bizlerin de dâhil olmasını istiyoruz.
 Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin bu konudaki hassasiyetine güveniyor, yetkili kişilerden resmi bîr açıklama yapılmasını ve mağduriyetimizin giderilmesini bekliyor;Gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.” dedi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Seçimde son viraj

Seçimde son viraj devamı

Seçim güvenliği konuşuldu

Seçim güvenliği konuşuldu devamı
Kararsız Seçmeni İkna Eden Kazanacak21 Mart 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN