Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Özelleştirmeye karşı değilim"

Tarih 07 Mart 2018, 18:28 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Tahir Demirel, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine üretime devam etmesi halinde karşı olmadıklarını söyledi.
 Demirel, yaptığı yazılı açıklamada, fabrikaların kapanmadığı, üretime devam ettiği sürece hiçbir zaman özelleştirmelere karşı olmadıklarını belirterek, Bir devlet politikası olan özelleştirmelerin, fabrikaların üretim kapasitesini artırdığı, bölge ekonomisine katkı sağladığı sürece her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
 Demirel, “Buna karşılık fabrikalar özelleşirken kapanıyor, üretim duruyor, bölge ekonomilerine darbe vuruluyorsa ise tüm Yozgatlının siyasi görüşü ne olursa olsun özelleştirme kararına karşı durması, tepkisini dile getirmesi gerekir” dedi.
 Özelleştirme programına alınan Yozgat Şeker Fabrikası’nın kapanması halinde bölge ekonomisinin ciddi darbe yiyeceğini söyleyen Demirel, Özelleştirmelerin kesinlikle ‘kapanma’ya varan sonuçları doğurmaması gerektiğini belirtti.
 Şeker fabrikalarının kapanması ile Çanakkale’de, Afrin’de verilen savaşın masada kaybedilmiş olacağını kaydeden Demirel, “İçerisinde bulunduğumuz bu durum nişasta ve tatlandırıcı üreticisi olan Cargill firması ile şeker pancarının savaşıdır. Tüm Yozgat halkımızı fabrikaya sahip çıkmaya davet ediyorum. Şu hassas süreçte birliğimizi bozmayarak iktidarı muhalefeti birlikte hareket ederek elimizdeki tek fabrikanın bacasının tütmesi için daha sonra keşke dememek için yetkililerimizden bayrak için, vatan için, din için en çok şehit veren ilimizi mağdur ve mahrum etmeyelim. Nakliyecimizi, işçimizi, esnafımızı ve çiftçimizi ve hasılı şehrimizi mağdur etmeyelim. Bunlardan mahrum şehir göçte rekor kırmaya devam eder. Böyle olursa havaalanı, hızlı tren gibi yatırımlara gerek kalmaz. Hadi Yozgat vatan savunmasında gösterdiğin kararlılığı şehrimiz için de göster.””ifadelerini kullandı.  
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Seçimde son viraj

Seçimde son viraj devamı

Seçim güvenliği konuşuldu

Seçim güvenliği konuşuldu devamı
Kararsız Seçmeni İkna Eden Kazanacak21 Mart 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN