Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Lisede Okur-Yazar buluşması

Lisede Okur-Yazar buluşması

Tarih 28 Şubat 2018, 18:08 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencileri okur-yazar buluşması adı altında Eğitimci- Yazar Durali Doğan ve akademisyen Süreyya Kocatepe’yi konuk etti.
 Okul salonunda düzenlenen Okur-yazar buluşmasına okul müdürü Adem Yücel, müdür yardımcıları Mehmet Kocatepe ve Murat Bulut, rehber öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 Öğrencilerin ilgi ve dikkatle takip ettiği etkinlikte, Durali Doğan yazarlığa nasıl başladığını ve kitap okumanın yararlarını öğrencilerle paylaştı. Okuyan ve irdeleyen gençliğe duyulan ihtiyacı vurgulayan Doğan yazdığı tiyatro eserlerini, yayınladığı araştırma kitaplarını nasıl ve hangi ortamda yazdığını anlattı. Doğan, konuşma aralarında yazdığı şiirlerden örnekler okudu. Okumanın, araştırmanın, çevre incelemesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Doğan, “Öğretmenlik yaptığı yıllarda öğrencilere çevre incelemesiyle ilgili ödevler verdiğini, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin öğrencileri kendi çevresini, kendi değerlerini öğrenmeye yönelik ödevler vermesini” önerdi.
 Durali Doğan’dan sonra akademisyen Süreyya Kodcatepe bir sunum yaptı.1989 Sorgun doğumlu olan ve doktorasına Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde devam eden Kocatepe; öğrencilere “akademik kariyere başlangıç noktasında dikkat edilmesi gereken kurallar, kişisel gelişim, gençlik projeleri, Avrupa birliği gençlik çalışmaları hakkında” bilgiler verdi.
 Türkiye’de ki eğitim öğretim sistemi ile yurt dışında uygulanan eğitim teknikleri arasındaki farklardan bahseden Kocatepe, “ezberci öğretimin öğrencilerin hayal gücünü azalttığını, kişisel gelişimlerinde dezavantaj yarattığını” belirtti. Akademisyen Kocatepe “Lise son sınıf öğrencilerine üniversite sınavına çok  az bir vakit kalmışken son aylarda üniversitede  önem verecekleri konulara dikkat çekerken, üniversite ortamındaki eğitim programı hakkında da detaylı açıklamalar” yaptı.
 Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programın ardından okul müdürü Adem Yücel, Durali Doğan ve Süreyya Kocatepe’ye etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür etti. Müdür Yıldırım, “öğrencilerin okumaya, yazmaya olan isteklerini artırmak için bu tür etkinlikler gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini” söyledi.
 Program; Durali Doğan’ın öğrencilere “İki Hisli Yürek” adlı kitabını imzalaması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Öğrenciler yapılan söyleşinin çok güzel olduğunu belirterek memnuniyetlerini  dile getirdiler.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Sorgun Beş Adaylı Seçime Gidiyor

Sorgun Beş Adaylı Seçime Gidiyor devamı

Adaylar sahaya iniyor

Adaylar sahaya iniyor devamı
Sorgun'da üç aday mı, beş aday mı olacak?16 Ocak 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN