Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Her zaman şehit ailelerinin yanındayız"

Tarih 22 Şubat 2018, 08:52 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Gaziler  ve Şehit Aileleri Derneği’nin Güneydoğu Gazisi  Jandarma Uzman Çavuş Ömer GÜRAN başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri  Başkan yardımcısı Kıbrıs Gazisi Nail EROL, Kıbrıs Gazisi Halis Bilgili, Kıbrıs Gazisi Bayram Seyfi ve Kıbrıs Gazisi Hüdaverdi ÇOBAN gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz sahibi Durali Doğan’a derneğin amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
  Sorgun Gaziler  ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Güneydoğu Gazisi  Jandarma Uzman Çavuş Ömer GÜRAN yaptığı açıklamada “ Derneğin 22.11.2017 tarihinde kurulduğunu,  Derneğin Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfının Şubesi olup Bahçelievler Mahallesi Ankara Bulvarı Terminal Hizmet Binası içerisinde bulunan 5/207 ve 5/208 numaralı işyerlerinde faaliyet göstermekte olduğunu” söyledi.
 Dernek başkanı Güran şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Sorgun Şubesi, Ülke savunması, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için mücadele eden, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensupları olmak üzere çeşitli kurumlarda görev yapan ve bu kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla kendilerine Gazilik unvanı verilen kahramanlarımız ile vazife malulleri ve Şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine ekonomik ve sosyal destek olabilmek amacıyla kurulmuştur.
 Türkiye Gaziler Vakfı 17.11.1999 tarih ve 99-13698 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA ÇALIŞAN VAKIF STATÜSÜNE alınmıştır. Vakfımıza yapılan bağışlar vergi muafiyetine tabidir.
 Vakfımız "Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla, ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran Harp Malüllerimizin, Gazilerimizin, bu uğurda can veren dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunlarını hafifletmeyi, ŞEHİTLİK ve GAZİLİK kavramlarını saygınlığını ve kutsallığını canlı tutmayı ve bu kavramları yeni nesillere aşılamayı hedeflemektedir.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet teşkilatını birleştiren tek vakıftır.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Onursal Üyeleri Sırayla Tüm İstiklal, Kıbrıs, Kore, Güneydoğu Gazileri, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Kolluk Komutanları ve Büyükşehir Başkanları Onursal üyeleridir. “
 Dernek Başkanı Güran “Sorgundaki şehit aileleri ve gazilerin her türlü sorunları ile ilgilineceklerini, onların her zaman yanında olduklarını” sözlerine ekledi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı devamı

Gülşehri örnek belde olacak

Gülşehri örnek belde olacak devamı
Leylek, Yılanı Nasıl Avlar?13 Aralık 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN