Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Ticaret Odası'nın girişimcilik eğitimleri devam ediyor

Ticaret Odası'nın girişimcilik eğitimleri devam ediyor

Tarih 22 Şubat 2018, 08:46 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası 2013 yılından itibaren başladığı uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile  iş dünyasına yeni girişimciler kazandırmaya devam ediyor.
32 SAAT SÜRECEK
KOSGEB Yozgat Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği eğitim kurslarıyla bugüne kadar bir çok girişimciye iş imkanı sağlayan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimci adaylara yönelik olarak 32 saat sürecek olan Şubat ayı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı.
196 KİŞİYE EĞİTİM GÖRDÜ
 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, amaçlarının girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyledi. Hedeflerinin daha çok istihdam olduğunu söyleyen Başkan Üzeyir Arslan, 2017 yılında Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası olarak toplam 196 kişiye eğitim verildiğini ve 7 girişimci adayının iş planını yazarak KOSGEB desteğinden faydalanarak işletmesini kurduğunu belirtti “Girişimci adaylarının her zaman desteklenmesi gerekiyor, verilen desteklerle iş dünyasına yeni  patronlar, yeni istihdamlar kazandırılmasının, üretim ve ekonominin canlanmasına katkı sağlayacaktır.
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALIYORLAR
  2018 yılı programı çerçevesinde planladığımız girişimcilik kurslarının ilkini Şubat ayında başlattık. Eğitmenlik yeterliliğine sahip olan Genel Sekreterimiz Sami Erdoğan tarafından verilen bu kurslarda girişimcilerimize; girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgiler verilmektedir.” dedi.
AMAÇ BİLGİ VE DENEYİM KAZANMAK
 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile;  girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları amaçlanıyor. 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı devamı

Gülşehri örnek belde olacak

Gülşehri örnek belde olacak devamı
Leylek, Yılanı Nasıl Avlar?13 Aralık 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN