Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sorgun Şehit Aileleri Derneği kuruldu

Sorgun Şehit Aileleri Derneği kuruldu

Tarih 15 Şubat 2018, 08:17 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun'da "Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği " aüdlı bir dernek kurularak çalışmalarına başladı.
 Derneğin geçici Yönetim Kurulu Başkanı Tapu Müdürü Özdemir KILINÇ, kurucu üyeler Emekli Nüfus Müdürü Ömer KORKMAZ, Eski Eymir Belediye Başkanı Musa DUMAN, emekli imam Osman BÜYÜK, Sorgun belediyesinde memur olarak çalışan Zeki NAZLIGÜLOĞLU, muhasebeci Ömer SUNGUR ve Tacettin KOÇAK’tan oluşan kurucular kurulu gazetemizi ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdiler.
 Derneğin geçici Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir KILINÇ yaptığı açıklamada " Kanları ile, canları ile  bu vatanın kurtarılmasında ve yaşatılmasında ülkenin çimentosunu teşkil eden aziz şehitlerimizin geride bıraktıkları eşleri, çocukları, anneleri, babaları ve kardeşleri kısaca şehit aileleri hepimize bırakılmış emanetlerdir. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizdir. Aziz şehitlerimiz, gazilerimiz diğer kahramanlarımızdaki vatan aşkı, bizi diğer milletlerden ayıran en önemli unsurdur. " dedi.
        Kılınç şunları söyledi: "Bu günlerde yazılı ve görsel basından hiç eksik olmayan haberlere baktığımız zaman en ufak bir sıkıntı yaşandığı zaman ülkelerini terk eden göçmen dramlarını izliyoruz. Kaçarken verdiği kayıpları ülkelerini savunmak için verseler veya vermeyi göze alsalar yeter. Kendi evlerinde, köylerinde, ülkelerinde yaşayacaklar. Bunlar ölmeyi değil kaçmayı tercih ediyorlar. Gittikleri ülkelerde dışlanıyorlar, aşağılanıyorlar, öteleniyorlar, çadırlarda perim perişan yaşamayı tercih ediyorlar. "
          Millet olarak tercihimiz önce vtan olmuştur diyen Kılınç "Bu ülkeyi kurtarmak için Yozgat coğrafyasında vermiş olduğumuz şehitlerin bir kısmını derlemiş olduğum Yozgat’ta Sönen Ocaklar adlı kitabımın konusu milli mücadele yıllarında yaşamış beş, dört, üç, iki, bir bütün erkek evlatlarını şehit vermiş, yani neslini devam ettirecek, ocağını tüttürecek erkek evladı kalmamış ailelerin araştırılmasıdır. 2155 hanenin ocağı sönmüş sönen ocaklarda  5926 vatan evladı şehit olmuştur. Bunun yanında şehit vermemiş hane yok gibidir. Yozgat düşman işgali görmediği için, bu şehitler evini, köyünü, ilçesini ve ilini korumak için değil vatanını korumak verilmiştir. İşte diğer milletlerden fakımız budur."
           Kılınç iyi niyetlerle yola çıkarak derneği kurduklarını belirterek açıklamsını şu sözlerle bitirdi: "Şimdi ise Yozgat’a Ateş Düşen Ocaklar adlı bir kitap yazıyorum. Bu kitapta ülkeyi korumak için verdiğimiz şehitlerimiz yer alacaktır. Cumhuriyetin kuruluşundan bu güne kadar vermiş olduğumuz şehitlerimizin sayısı 374 kişidir. Hepsinin ayrı, ayrı hikâyesi vardır. Bu aziz şehitlerimizin bir de ortak yanları var. Ortak öncelikleri ÖNCE VATAN olmuştur. Bu nedenle rahat ve huzur içinde yaşıyoruz. Can ve mal güvenliğimiz emniyettedir.
            Bu duygu ve düşünceler ile hepsi bir birinden değerli, toplumda beyefendiliği ön plana çıkmış değerli arkadaşımız ile  derneğimizi kurduk. Hayırlı uğurlu olsun."
       

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı devamı

Gülşehri örnek belde olacak

Gülşehri örnek belde olacak devamı
Leylek, Yılanı Nasıl Avlar?13 Aralık 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN