Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Allah Türk ordusunu muzaffer kılsın

Allah Türk ordusunu muzaffer kılsın

Tarih 08 Şubat 2018, 08:07 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlatmış olduğu “Zeytin Dalı Harekatı”nın uluslararası hukuk normları ve ulusların meşru müdafaa hakları çerçevesinde yürütülen bir operasyon olduğunu söyledi.
 Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek yaptığı yazılı açıklamada Mehmetçiğin Afrin de verdiği şanlı mücadelenin, uluslararası hukuk bakımından bir savaş olmadığını vurgulayarak, Türkiye’ nin sınırlarında, yaratılmak istenen fiili duruma müdahalesinin, tam bağımsız ve güçlü bir ülke olmasının en doğal sonucu olduğunu ifade etti.
 OPERASYON BİR ÜLKENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE YÖNELİK DEĞİL, TERÖRLE MÜCADELE AMACIYLA BAŞLATILMIŞTIR
 Baro Başkanı Şimşek, operasyonun bir ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik değil, terörle mücadele amacıyla başlatıldığını vurguladı. Şimşek, şunları kaydetti: “Bu operasyon, herhangi bir etnik kimliğe ya da başka bir ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik olarak değil, terörle mücadele amacıyla başlatılmıştır. Türkiye nin ulusal güvenliği ve hatta varlığı açısından ciddi tehdit oluşturan, bir terör organizasyonunu (ki bu organizasyon çok uluslu bir terör organizasyonudur) engelleme, ortadan kaldırma harekatıdır. Dolayısıyla, ülkemiz açısından olduğu kadar uluslar arası hukuk açısından da meşru bir operasyondur. Ülkemize uzanan terör tehdidinin tam anlamıyla ortadan kalkıncaya dek sürdürülmesi, ülkemiz adına bir beka meselesidir. Türk Milleti, tarihinin her döneminde olduğu gibi, bugün de bu milli dava etrafında kenetlenmiş, toplumumuzun her kesimi harekata koşulsuz olarak destek vermiştir. Bu öyle bir bütünleşmedir ki hiçbir kışkırtma ve girişim, ulusal bütünlüğümüze zarar veremeyecektir. Bu sebeple, esasen, iktidarı ve muhalefeti ile, siyasetçisi ve bürokratı ile kısacası toplumumuzun tüm kesimleri ile meseleyi iç siyaset malzemesi yapmaktan uzakta tutup, birlik olarak, bir bütün olarak, emperyalizme karşı verilen bu mücadelede; el birliği yaparak, ağız birliği yaparak, zihin birliği yaparak, meşru mücadelemizdeki haklılığımızı tüm dünyaya anlatmak gayretinde olmalıyız. Enerjimizi bu yönde harcamalıyız.Devletimiz, milletimiz, ülkemiz, bayrağımız, mukaddesatımız ve güvenliğimiz için şehit düşen yiğitlerimize Yüce Allah’ tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Gerek sınırlarımız içinde, gerekse sınırlarımız dışında görev yapan kahraman askerlerimizin, tüm güvenlik güçlerimizin ve sivil görevlilerimizin en kısa sürede zafer ve selametle sevdiklerine kavuşmalarını temenni ediyoruz. Allah, Türk Ordusunu muzaffer kılsın, yar ve yardımcıları olsun”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı devamı

Gülşehri örnek belde olacak

Gülşehri örnek belde olacak devamı
Leylek, Yılanı Nasıl Avlar?13 Aralık 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN