Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Dünden Bugüne Akdağmadeni

Dünden Bugüne Akdağmadeni

Tarih 01 Şubat 2018, 08:23 Editör sorgun selam

devamı

 Akdağmadenin yetiştirdiği değerli bürokratlarından H. Hami Özalan, “Dünden Bugüne AKDAĞMADENİ”adıyla bir kitap yayınladı. Kuşe kağıda 128 sayfa basılan eser,Akdağmadenliler ve Yozgatlılar arasında ilgi gördü.
 Yıllar önce Yozgatın Akdağmadeni ilçesinde milli eğitim müdürlüğü görevini başarıyla yaptıktan sonra atandığı Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan ve ardından da Devlet ve Çalışma Bakanlıklarında üst düzey bürokratik görevlerde bulunan hemşehrimiz H.Hami Özalan emekliliğini müteakip Akdağmadenini bütün yönleriyle tanıtan bir esere imzasını attı. “Dünden Bugüne AKDAĞMADENİ”kitabında ilçenin coğrafi yapısını, tarihini, nüfusunu, idari yapısını, eğitim ve ekonomi durumunu, kültür turizm ve folklorünü, tarihsel kronolojisini ve     Akdağmadeninin önemli şahsiyetlerini ayrıntılarıyla anlatan emekli bürokrat H.Hami Özalan,bu eseriyle Akdağmadeninin geçmişine ve geleceğine ışık tuttu.
 Kitabın yazarı H.Hami Özalan,ilçesine bir eser kazandırmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek konuya ilişkin şunları söyledi :
 “Akdağmadeni benim doğup büyüdüğüm,çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği, aziz bildiğim ve derinlikli sevdiğim memleketimdir.Bu bakımdan gerek Akdağmadeninde ve gerekse Ankarada yaptığım her görev sırasında Akdağlı ve Yozgatlı hemşehrilerime gereken hizmetlerde bulunma gayretinde oldum.Akdağmadeni ilçemizi de genel anlamda tanıtabilmek amacıyla emekli olur olmaz bu kitabı hazırladım.5000 adet yayımladığımız ‘Dünden Bugüne Akdağmadeni’ eserimiz hemşehrilerimiz arasında büyük ilgi gördü..”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı

Kılıçlarslan, MHP'den aday adayı devamı

Gülşehri örnek belde olacak

Gülşehri örnek belde olacak devamı
Leylek, Yılanı Nasıl Avlar?13 Aralık 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN