Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Cumhurbaşkanımızdan fakültemizi istiyoruz

Cumhurbaşkanımızdan fakültemizi istiyoruz

Tarih 24 Ağustos 2017, 08:55 Editör sorgun selam

devamı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 mart 2016 tarihinde Sorgun’daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Sorgun’a Veterinerlik Fakültesi açılması sözü vermişti. Aradan geçen onyedi ay zarfında fakülteyle ilgili henüz somut bir gelişme olmaması Sorgun halkının tepkisini çekti.
        AKDAĞMADENİ’NE
 VAR DA SORGUN’A NİYE YOK
 Akdağmadeni ilçesinde, toplu temel atma ve yapılan yatırımların açılış töreni düzenlendi. Tören kapsamında Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu binasının açılışı gerçekleştirildi. Yeni Meslek Yüksekokulunun da temeli atıldı.
 Törenin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Akdağmadeni ilçesinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Meslek Yüksekokulumuzun yenilenme zaruretinin olduğunu belirterek; “Bugün temelini attığımız yeni Akdağmadeni Meslek Yüksekokulumuz inşallah 250 günde bitecek. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında yeni hizmet binasında faaliyete başlayacaktır. Bozok Üniversitesi Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, burayı yeniden yaparak sağlıklı bir ortamda eğitimin sürdürülmesine katkı veriyor. Onun için Rektörümüze ve çalışma arkadaşlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İlçemize kazandırılan Sağlık Yüksekokulumuz ve yeni Meslek Yüksekokulunun Yozgat’ımıza ve Bozok Üniversitesi e hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.
SORGUN BİR FAKÜLTEYİ,
4 YILLIK YÜKSEK OKULU
HAKETMİYOR MU!
 Açılışta konuşan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Sağlık Yüksekokulu’nun Bozok Üniversitesi bünyesinde ilçelerimizdeki tek dört yıllık yüksekokuldur” dedi. Karacabey “Daha önce binası yapılan ve bugün açılışını yapacağımız Sağlık Yüksekokulumuzda İş Sağlığı ve Güvenliği, Ebelik ve Hemşirelik bölümlerini açtık. Bu yıl İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünün öğretim üyelerini temini ile bölüme öğrenci alarak eğitime başlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Hemşirelik ve Ebelik bölümlerini de aktif hale getireceğiz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Sağlık Yüksekokulumuz Bozok Üniversitesi bünyesinde ilçelerimizdeki tek dört yıllık yüksekokuldur.” dedi.
“AKDAĞMADENİ’NİN
BİN ÖĞRENCİSİ VAR”
 İlçelerimizde ilk olarak açılan Meslek Yüksekokulu ve en çok öğrencisi olan okulun Akdağmadeni Meslek yüksekokulu olduğunu ve binin üzerinde öğrenci ile eğitim-öğretime devam edildiğini ifade eden Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Mevcut binamızın yenilenmesi gerekiyordu. Hükümetimizin destekleri ile Meslek Yüksekokulumuza yeni bir bina yapıyoruz. Bugün temelini attığımız yeni hizmet binası sözleşmemize göre 300 günde tamamlanacak. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimiz yeni binada eğitim ve öğretime başlayacaklardır.” diye konuştu.
      SORGUN’A DA İSTİYORUZ
 Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından söz verilen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu‘nun fakülmte binaszını yapma sözü verdiği günden beri bu hususta bir gelişmenin olmaması Sorgun için zaman kaybı olarak değerlendiriliyor.
CUMHURBAŞKANIMIZDAN
DESTEK İSTİYORUZ
 Yıllardır yüksekokul ve fakülte hayali kuran Sorgun eğitim öğretim faaliyetine 2013-2014 yılında başlayan yüksekokulun yanında söz verilen veteriner fakültesinin biran önce temelinin atılarak bir sonraki öğrenci alım yılına inşaatı ve eğitim kadrosuyla yetiştirilmesi hususunda  Sorgun halkı Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’dan  destek istiyor.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"İç anadolunun yıldızı olacak"

devamı

Arslan, güven tazeledi

Arslan, güven tazeledi devamı
Madem Aynı Gemideyiz16 Ağustos 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN