Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Hemşehrimiz Sipahi için skandal hapis kararı

Hemşehrimiz Sipahi için skandal hapis kararı

Tarih 24 Ağustos 2017, 08:53 Editör sorgun selam

devamı

 Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Türk kökenli hemşehrimiz Sorgun Eymir kasabası doğumlu Bekir Sipahi’yi mahkemeye vererek 30 gün hapis cezası almasına yol açtı.
 Duisburg Anakent Belediyesi Uyum Meclisi Üyesi Bekir Sipahi, yaptığı açıklamada, her fırsatta Türkiye'ye basın ve sosyal medya özgürlüklerini kısıtladığı iftirası atan Özdemir'e, geçen yıl 1915 olaylarını meclis gündemine taşımasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdiğini belirterek Özdemir'in karşıt fikirlere tahammül edemediğini bu davranışıyla gösterdiğini ifade etti.
 Sipahi, "Yaptığım paylaşımlarda kimseyi etiketlemedim, sadece fikrimi beyan ettim. Sözde özgürlükçü Özdemir'e karşı hakkımı hukuki açıdan sonuna kadar arayacağım, gerekirse insan hakları mahkemesine kadar gideceğim" dedi.
 
ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARI TARTIŞMA YARATTI
  Bekir Sipahi, geçen yıl Federal Alman Meclisinde, Özdemir öncülüğünde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının gündeme getirildiğine ve oylamadan önce Berlin'de yapılan protesto mitingine katıldığına dikkati çekerek şunları kaydetti: "Özdemir, Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız aleyhine basın yoluyla durmadan hakarette bulunuyor ve saldırıyordu. Ben de bu duruma vatanını, milletini ve bayrağını seven, dini ve milli konularda hassas olan Türk kökenli bir siyasetçi olarak kayıtsız kalamadım. Sosyal medya üzerinden attığım iki tweet ile Özdemir'i, savunduğu 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddiaları nedeniyle eleştirdim. Her defasında Türkiye'de basın ve sosyal medyanın kısıtlandığı iftirası atan bu şahıs, beni bu paylaşımlarımdan dolayı mahkemeye vermiş. Avukatımla buna itiraz ettik ve konunun kapandığını düşünüyorduk. Olaydan 14 ay sonra Duisburg mahkemesinin kararına göre beni 30 gün hapisle cezalandırmışlar."
 "MAHKEME KARARI
TAM BİR SKANDAL"
  Mahkemenin kendilerine hiçbir bildirim yapmadan 14 ay sonra böyle bir karar almasını "skandal" olarak nitelendiren Sipahi, "Nerede insan hakları, hani fikir özgürlüğü? Neden bu karar için 14 ay beklediler? Bu süre zarfında mahkeme bizi neden çağırmadı? Bu mudur Almanya adaleti? İki hafta içinde itiraz hakkım var ancak para ödemeyi düşünmüyorum. Gerekirse atalarım, milletim ve Sayın Cumhurbaşkanımız (Recep Tayyip) Erdoğan için, değil 30 gün yatmak, canımı seve seve vermeye hazırım." ifadelerini kullandı.
  Mahkeme, 30 gün hapis cezasını paraya çevirerek Sipahi'nin 2 bin 10 avro ödemesine hükmetti. İtirazın kabul edilmemesi ve para cezasını ödememesi durumunda Sipahi, 30 gün hapis yatacak.

BEKİR SİPAHİ SKANDAL KARARAR TEPKİ GÖSTERDİ.
 Hemşehrimiz Bekir Sipahi ise yaptığı açıklamada verilen bu skandal kararı kınadığını belirterek hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini söyledi. Bekir açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Hak Davamızda kimse bize engel olamaz.
Duisburg Mahkemesinin aldığı karar gerçekten bir Skandal.
Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Vatan Haini Cem Özdemir tarafından Türkler aleyhindeki Ermeni Tasarısını Alman Meclisine getirme küstahlığında bulunmuş ve Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza Basın yolu defalarca Hakaret etmişti.
Bizde Siyasi kimliğimizin gereği olan sorumluluk duygusu içinde ve Ülke Sevdalısı olarak,cevap vermemiz ve yalan bir Tasarının Meclisten geçmemesi için iki Ülkeye,bu Topluma zarar vereceğini bildiğimiz için karşı olduğumuzu belirterek Red ettiğimizi Sosyal Medya aracılığıyla iki Twitter ile Cem Özdemir'e Cevap verdik.
Bizi Mahkemeye verdi.
Sebebi Şeref'i zedelenmiş?.(Ehre verletzen).
Ya soruyorum;Yalan Ermeni Soykırım Tasarısını Alman Meclisinde Onaylatırken Dünyaya Adalet dağıtmış Osmanlı'nın Torunlarını yaralamadınmı?.
Ülkesine ve Milletine İhanet edenin Şerefimi olur?.
Dinimi olur?.Namusumu olur?.
Alman Yalakası olmuş birsin Sen.
İşine bak.
Türkiye'yi Rahat bırak.
Fakat Ondört Aydanberi konu kapanmıştı.
Ancak,nedendir bilinmez.
Herhalde Seçimlerde bizi susturmak istemiş olacaklarki bu Skandal kararı almışlar.
Beni ve Avukatıma Haber vermeden 30 Günlük Hapis Cezası vermişler.
Ve İkibinyüz Euro Para Cezası kesmişler.
Yani,bumudur Almanya'da Adalet?.
Bumudur Demokrasi?.
Bumudur Fikir Özğürlüğü?.
İki Twittere 30 Gün Hapis Cezası nerde görülmüş?.
Kendileri her defasında Türkiye'ye saldırıyorlar.Hakaret ediyorlar.
Bu kararı Red ediyoruz.
Ve Kınıyoruz.
İhtiraz hakkımı kullanacağız.
Duisburg ve Almanya Kamuoyuna sunarız. Duisburg ve NRW Eyalet Uyum Meclis Üyesi

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"İç anadolunun yıldızı olacak"

devamı

Arslan, güven tazeledi

Arslan, güven tazeledi devamı
Madem Aynı Gemideyiz16 Ağustos 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN