Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Çalışmalarımız devamı ediyor

Çalışmalarımız devamı ediyor

Tarih 25 Mayıs 2017, 09:07 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek gazetecilerle biraraya geldi.
 İlçemizde yayın yapan yerel gazete temsilcileriyle Sorgun’u değerlendiren Şimşek, belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
 Sorgun’un gelişmesi, her açıdan büyümesi için her konuda önemli adımlar attıklarını söyleyen Şimşek, 2017 yılında da çalışmaların tüm hızıyla süreceğini söyledi.
MESLEK YÜKSEKOKULUNA İKİ YENİ BÖLÜM
 Bozok Üniversitesi Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda mevcutta bulunan öğrenci sayısının 167 olduğunu belirten Şimşek, yüksekokula iki yeni bölüm açılacağını söyledi. Şimşek, “Yüksekokulumuzda inşaat, turizm, muhasebe ve bilgisayar bölümlerinde 167 öğrenci eğitim görüyor. Yeni eğitim öğretim yılında açılarak öğrenci alımı gerçekleştirilecek bölümlerden olan optisyenlik ve otomotiv bölümüyle öğrenci sayımızın üçyüz olmasını bekliyoruz. Bu yıl yetiştirilemeyenh özel güvenlik bölümü ise önümüzdeki sene açılacak.” dedi.
 VETERİNERLİK FAKÜLTESİ ÇATMASÖĞÜT’E YAPILACAK
 Veterinerlik Fakültesinin rektörlük tarafından onaylandığını hatırlatan Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sorgun’a verdiği sözün en kısa zamanda Çatmasöğüt’te gerçek olacağını söyledi.
 10 YENİ PARK YAPILACAK
 Sorgun Belediyesi’nin mahallelere park çalışması devam ediyor. 2017 yılı içerisinde büyüklü küçüklü 10 yeni parkın Sorgun’a kazandıralacağını söyleyen Şimşek, “Vatandaşlardımızın yeşil alan ihtiyacını belediye olarak karşılamaya çalışıyoruz. Mahallelerimize 10 yeni park kuracağız.” dedi.
 İÇME SUYUNDA SIKINTI ÇÖZÜLECEK
 Son günlerde ilçemizde yaşanan su sıkıntısınında gündeme gelmesiyle konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Şimşek, “Son bir yıl içerisinde yağış miktarının az olması içme suyunu besleyen kuyularımızda debi düşüklüğüne neden oldu. Saniyede otuz litre debisi olan kuyularımızdan 10 litre su alabiliyoruz. Yeni kuyu çalışması başlattık. Şehre su basacak olan yeni kuyu çalışmamızla bu sıkıntıyı çözeceğiz. Vatandaşlarımdanda bu konuda bizlere yardımcı olmalarını istiyorum. Bahçe sulama, araç yıkama işlerini şebeke suyumuzu kullanarak yapmasınlar. Suyun israf edilen her bir damlası bizim için çok büyük önem arz ediyor. “ dedi.
    HASTANE DÜKKANLARI SATIŞA ÇIKACAK
 Şimşek, yeni hastane yanında bulunan belediye dükkanlarının satış ihalesinin haziran ayı ortasında yapılacağını buradan sağalnacak gelirle yeni hükümet konağı otopark istimlak çalışmasının yapılacağını söyledi.
    SOKAK HAYVANLARI KISIRLAŞTIRILACAK
 Sorgun’da yıllardın vatandaşın konuştuğu konu haline gelen sokak hayvanlarının barınakta toplanması konusundada konuşan Başkan Şimşek, “Barınağımız bitti. Personel ihtiyacını karşılayıp iki ekip oluşturacağız. Bir ekip sokak hayvanlırın toplarken bir ekip kısırlaştırma çalışmasını yürütecek.” diye konuştu.
 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Açılışı yapıldı

Açılışı yapıldı devamı

Başarılı öğrencileri ödüllendirdi

Başarılı öğrencileri ödüllendirdi devamı
Sorgun'a belediye başkanı yapmazlar20 Eylül 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN