Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kariyer ve eğitim planlama semineri düzenlendi

Kariyer ve eğitim planlama semineri düzenlendi

Tarih 22 Mart 2017, 18:29 Editör sorgun selam

devamı

 Bozok Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Yozgat Kariyer ve Eğitim Planlama Semineri Yozgat Merkezdeki liselerde üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan 11. ve 12. sınıf lise öğrencilerine verildi.
 Kariyer ve Eğitim Planlama Seminer programına, üniversite Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, İktisadi ve İdari Bilimleri Dekanı  Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğr. Gör. Erol Baykan konuşmacı olarak katıldı.
 Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde 21-22 Mart tarihlerinde dört oturumda gerçekleştirilen seminere çok sayıda lise öğrencisi katıldı. Geleceğe yönelik önemli bir adım atmadan önce bilinçli bir karar vermek için pek çok seçenek içinden doğru olanı belirlemek üzere Yozgat’ta yer alan 22 lisede öğrenim gören 11. ve 12. sınıf öğrencileriyle bir araya gelinen seminerde Bozok Üniversitesi ailesi olmanın kazanım ve ayrıcalıkları öğrencilerle paylaşıldı.
 Ayrıca seminerde üniversite adaylarına mutlu ve başarılı bir gelecek yolunun, hayalleri ve yetenekleriyle uyumlu bir üniversite seçmekten geçtiği anlatılarak, hayalleri gerçeğe dönüştürmek ve başarılı bir kariyer hedefi belirlemek için Bozok Üniversitesi olarak yanı başınızdayız vurgusu yapıldı.
 Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında görev alan 40’a yakın öğretim elemanı ve idari birim yetkilileri üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere her şeyden önce bu aziz toprakların evladı olarak çok çalışmanın önemi ve gereği vurgulanarak, kendileri için değil, gelecek nesiller için, onların önünü açmak için, kendilerine imkân sağlayan aileniz, ecdadınızın hakkı için gayret göstermeleri, başarmak için öncelikle istemenin ve bunun için her koşul ve şartta, kendine olan özgüvenini kaybetmeden çalışmanın ülkemiz için vazgeçilmez bir değer olduğu belirtildi.
 Özellikle Yozgat’ta öğrenim gören öğrencilerin diğer şehirlerde yaşayan akranlarından daha fazla çalışması gerektiği ifade edilen seminerlerde, Yozgat’ın gelişmesi, kalkınması Yozgat’a ve Yozgatlıya yakışır, ekonomisiyle, sanayisiyle, sanatıyla, turizmiyle, sosyal ve kültürel hayatıyla, üniversitesiyle modern ve gelişmiş bir şehir olmasının yegane ümidinin gençler olduğunun altı çizildi.
 23 oturumda gerçekleştirilen seminer programlarına, ilçelerde yer alan 71 liseden 3500 öğrenci, Yozgat merkezde ise 22 liseden 1800 öğrenci, toplamda 5300 öğrenci katıldı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Açılışı yapıldı

Açılışı yapıldı devamı

Başarılı öğrencileri ödüllendirdi

Başarılı öğrencileri ödüllendirdi devamı
Sorgun'a belediye başkanı yapmazlar20 Eylül 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN