Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
2 bin 20 kişiye anjiyo tedavisi uygulandı

2 bin 20 kişiye anjiyo tedavisi uygulandı

Tarih 17 Aralık 2015, 08:21 Editör sorgun selam

devamı

Yozgat Bozok Üniversitesi (BÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi 2013 yılından itibaren 2 yılda 2 bin 20 kişiye anjiyo tedavisi uyguladı. 
  Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin hizmete başlamasıyla birlikt, kalp krizi, kalp damarı tıkanıklıkları, stent uygulaması gibi durumlarda il dışına gitmek durumunda kalan hastalar artık kendi ilinde sağlık hizmeti almaya başladı.  Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Erbay, Yozgat’ta kalp ve damar hastalıklarında yenilikleri hayata geçiren bir hastane olarak koroner anjiyografi ile kalbi besleyen damarları kolaylıkla görüntülediklerini söyledi. Prof. Dr. Erbay, “Koroner anjiyografi kalbi besleyen damarları görüntüleme yöntemidir. Biz koroner anjiyografi yöntemi ile kalbi besleyen damarlardaki darlıkları ve tıkanıkları tespit edebiliyoruz. Bunları koroner Anjiyoplasti yöntemi ile balon ve stentle açabiliyoruz. Biz koroner anjiyografi, anjiyoplasti, balon ve stentleme yöntemi ile hastalarımızın cerrahi olan ihtiyaçlarını, açık kalp ameliyatı ihtiyaçlarını minimuma indirmeye çalışıyoruz. Yozgat’ta koroner anjiyografi yapılması 2013 yılında başlamıştır. Bu tarihten itibaren sürekli olarak gündüz ve gece olmak üzere merkezimizde koroner anjiyografi, koroner anjiyoplasti işlemi yapılmaktadır.” dedi.
  Bugüne kadar 2 bin 20 adet koroner anjiyografi işlemi gerçekleştirdiklerini hatırlatan Prof.Dr.Erbay, bu işlemler sırasında 560 hastanın koroner stent takma yöntemi ile damarlarını açtıklarını kaydetti. Yaklaşık 500 hastayı ise anjiyoplasti yapılarak balonla damarlarını başarıyla açtıklarını ifade eden Prof. Dr. Erbay, “Daha önce kalp ve damar rahatsızlığı yaşayan Yozgatlıların 220 kilometre uzaklıktaki Ankara’ya gitmek zorunda kalıyordu. Şimdi hiçbir hastamız Yozgat’ın dışında Ankara’ya, Kayseri’ye veya İstanbul’a gitmiyor, bizzat bizim merkezimize başvurmaktadır. Biz de burada gereken işlemleri başarıyla yapmaktayız. Yozgat’ta kalp hastası çok ve Yozgat’taki hastaların damarları biraz daha farklı.” diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

YOZGAT'TA VAKA ARTIŞI

YOZGAT'TA VAKA ARTIŞI devam

SORGUN'A AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

SORGUN'A AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ devam
FRANSA’DAN SORGUN’A UZANAN EL30 Kasım 2021

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN