Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
101 bin Avroluk projeye onay

101 bin Avroluk projeye onay

Tarih 01 Ocak 2011, 16:05 Editör sorgun selam

Haberin

 Sahipliğini Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Erol, koordinatörlüğünü Md. Yardımcısı İsrafil Saydam’ın yaptığı  ''Eğitimde Eşitlik ve Öncelik Kızların Projesi' kabul edildi.
 Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, AB projeleri kapsamında Fatih ve Agahefendi ilköğretim okulları ile Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ''Eğitimde Eşitlik ve Öncelik Kızların Projesi''nin kabul edildiğini bildirdi.
     Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, halk eğitim ve ilköğretim okullarınca hazırlanan, toplam maliyeti 101 bin 88 avro olan projenin, 90 bin 979.20 avrosunun Merkezi Finans ve İhale Birimi'nce karşılanacağını, geriye kalan miktarın ise Sorgun Kaymakamlığınca karşılanacağını söyledi.
     Proje sahibinin Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve proje ortaklarının ise Sorgun Kaymakamlığı, Fatih İlköğretim Okulu, Agahefendi İlköğretim Okulu olduğunu ifade eden Kılıç, ''Projenin hedefi Sorgun'da yaşayan kız çocuklarının eğitim seviyesini yükselterek daha nitelikli insan kaynağı yetişmesine katkı sağlamaktır. Projenin amaçları arasında, Sorgun'da yaşayan 14-18 yaş arası kız çocuklarının orta öğretimde okullaşma oranının artırılması, ilköğretim son sınıf öğrencilerinin okul terkleri ve devamsızlıkların azaltılması, kız çocuklarını okula göndermek istemeyen veya göndermeyen ailelerin kız çocukların eğitimi konusunda bilinç seviyelerinin yükseltilmesi de yer almaktadır'' dedi.
     Kılıç, Sorgun'da 14-18 yaşlar arası okullaşma oranının yüzde 72 olduğunu, kalan yüzde 28'lik oranda ise okula devam etmeyen öğrencinin bulunduğunu kaydetti.
     Yüzde 28'lik oranın 2 bin 200 kız öğrenciden oluştuğunu anlatan Kılıç, ''Hazırlanan projenin hedefi genel olarak tüm bu öğrencilere ulaşmak, ama en az yüzde 28'i, yüzde 3'lere kadar düşürmektir'' diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Yetkili sendika oldu

Yetkili sendika oldu devamı

Okullar eylem planı hazırlayacak

Okullar eylem planı hazırlayacak devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN