Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
CHP'de kadın aday ağırlığı

CHP'de kadın aday ağırlığı

Tarih 02 Nisan 2015, 09:15 Editör sorgun selam

devamı

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat’ta yaptığı ön seçimde 1 erkek 3 kadını, milletvekili adayı olarak belirledi. Köyde yaşayan 4’üncü sıra kadın milletvekili adayı Hatice Açıkgöz, mecliste köylülerin ve kadınların sesi olacağını söyledi. 
  CHP’in ön secime girdiği illerden birisi olan Yozgat’ta kadın ağırlıklı milletvekili adayı sıralaması oluştu.  CHP 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Yozgat milletvekili adaylarını belirlemek için ön seçim yaptı. Toplam 4 aday aday adayının müracaat etiği önseçimde adayların sıralaması belirlendi. Aday  adayından Arslan Nurdoğdu 906 oyla birinci sırada yer alırken diğer adaylardan kız kardeşi Zeynep Nurdoğdu Kılıçarslan 597 oyla ikinci, Gülhanım Ceylan 451 oyla üçüncü, Hatice Açıkgöz ise 400 oy ile dördüncü oldu.
  Yozgat’ın Topaç köyünde yaşayan ve 4’üncü sıradan CHP Yozgat Milletvekili Adayı olan Hatice Açıkgöz, mecliste kadınların ve köylünün sesi olacağını belirterek,”Kadınlara da söz verilmesi gerektiğini düşünüyorum ve köyümüze hizmet olmasını istiyorum. Köyden göç yaşanıyor ve şehirdeki kadınlar çok perişan oluyor.  Köy kadınlarına iş bulmak, bir gelir getirmelerini istiyorum” dedi.
  Köylünün sorunlarını çözeceğini ifade eden Açıkgöz, “ Köylerimizde hasat oluyor, bu hasatlar, gübre ve mazota gidiyor, köylünün elinde hiçbir şey kalmıyor, bunları çözmek lazım. Bunları mecliste dile getireceğim. Buğday para etmiyor, para etse de  gübre, mazot ve ilaca gidiyor elde bir şey kalmıyor. Hayvanlar para etmiyor. Yem ve bakıma çok para gidiyor. Çoban bulmak bile çok zor ve pahalı. Eğer milletvekili olursam, köylünün elindeki malının değerli olmasını sağlayacağım, mazotun gübrenin ucuzlamasını ve elindeki malın daha değerli olması için çalışacağım” diye konuştu.
  Hatice Açıkgöz’ün köylüleri ise kendisine sonuna kadar destek vereceklerini belirterek, “Köyümüzden bir milletvekili adayının olması bizi mutlu etti. Kendisinden köyümüze hizmet etmesini istiyoruz” diye konuştu.
  Yozgat CHP İkinci Sıra Milletvekili Adayı Zeynep Kılınçarslan, CHP’ye üye olarak başladığını daha sonra, kadın kolları başkanı, kurultay delegesi ve il başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü belirterek, “Milletvekili adaylığında ikinci oldum. Yozgat’ta 3 bayan arkadaşı olması bizi mutlu etti. Beraber çalışacağız. Bir arkadaşımızın ev hanımı olması ve çıkıp milletvekili aday adayı olup seçilmesi bizi daha da mutlu etti. Kadınlardan destek bekliyoruz. Amacımız Yozgat’a hizmet etmek, göçü durdurmak. Özellikle ev hanımlarına destek vermek istiyoruz” diye konuştu.
  CHP Yozgat İl Başkanı Mehmet Yıldırım, yapılan ön seçimlerde 3 bayan milletvekilinin yer aldığını belirterek, “CHP 7 Haziran’da yapılacak 25 dönem milletvekili aday adaylığında 29 Martta yapılan ön seçimde CHP milletvekili adayları belirlendi. CHP’de 3 bayan adayla yola çıkmanın mutluluğunu yaşamaktayız. İnşallah 7 Haziran iktidarında Yozgat’ımıza hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.
  Yozgat’ta CHP’den tek erkek aday olan Aslan Nurdoğdu’da  29 Mart’ta yapılan ön seçimde 3 hanımefendi ile yarışıp birinci geldiğini belirterek, “Yüzde 91 oranında vatandaşın teveccühüne mazhar oldum üç çiçek arasında bir kelebek olarak ben öne geçtim. Bu üç çiçeğin sayesinde kazandığımın bilincindeyim. Kadın anamızdır, bacımızdır, milletvekili niye olmasın. Bana ciddi anlamda destek verdiler, bende insanlarımıza Yozgat’ımıza hizmet etmek için varım. Hanımefendilerle birlikte destek istemekten de büyük onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Sorgun unutuldu mu?

Sorgun unutuldu mu? devamı

Şimşek başvurusunu yaptı

Şimşek başvurusunu yaptı devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN