Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Türk Eğitim-Sen'den yemekli kutlama

Türk Eğitim-Sen'den yemekli kutlama

Tarih 01 Aralık 2010, 15:46 Editör sorgun selam

Haberin

 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Türk Eğitim Sen Sorgun Şubesi, Derya Düğün Salonu’ nda eğlence gecesi düzenledi.
 Geceye Kaymakam Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Türk Eğitim Sen Yozgat Şubesi Başkanı Seyfi Bayrak, Türk Eğitim Sen Sorgun Temsilcisi Erol Köybaşı  ile Türk Eğitim Sen üyesi öğretmen ve  eşleri  katıldı.
 Gecede  bir konuşma yapan Kaymakam Levent Kılıç, öğretmenlerin bugün içinde bulundukları ekonomik ve sosyal  sıkıntılar içinde bulunduğunu, Türk Eğitim Sen tarafından yapılan bir araştırmada Türkiye’ de görev yapan öğretmenlerin % 80’ninin kredi kartı borcu olduğunu,tüm  bu olumsuzluklara rağmen ülke  geleceğinin öğretmenlerin elinde olduğunu söyledi. Kılıç “Gerek idare, gerek sivil toplum örgütleri olarak öğretmenlerin her zaman yanındayız. Bu önemli günde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, başarılar diliyorum’ dedi.
 Türk Eğitim Sen Sorgun Temsilcisi Erol Köybaşı da gecede yaptığı konuşmada, öğretmenin toplum yaşamının  vazgeçilmez bir değeri olduğunu  ifade ederek, “Öğretmenlerimiz, Türk Milleti’ nin bilgide inançta, sosyal yaşamı paylaşmada takındıkları ortak  tavırla   amaçlanan  hedeflerde belirleyici ve yönlendiricidir.  Bun en güzel örneğini,Büyük Atatürk’ ün “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözleri açıklamaktadır.
 Türk Milleti’ nin geleceğini hazırlayan ve şekillendiren öğretmenlerimizin sorunları –ne yazık ki-gün geçtikçe artmaktadır. Öğretmenlerimizin yaşadığı sorunlar sadece maddi konularla sınırlı değildir. Sosyal çalışmaların yetersizliği, hak ettikleri değerin alınamaması, Milli Eğitimin siyasallaşması, öğretmenlik mesleğinin itibarının gün geçtikçe azalması gibi manevi sıkıntılarımızdan haberdarız ve bu sıkıntılardan büyük üzüntü duymalıyız” diye konuştu.
 Köybaşı, sendika olarak yaptıkları eğitim çalışmalarına binanın tadilatta olması dolayısıyla ara verdiklerini, tadilatın tamamlanmasının ardından seminerlerin yeniden başlayacağını sözlerine ekledi.
 Geceye katılanlar,  Tolga Güler’in gitar, Hüseyin Çetin’in bağlama  ve  Süleyman Fırat Demirbaş’ ın  flütü eşliğinde  söyledikleri türkülerle doyasıya eğlendi. Sanatçı Yıldırım Yıldızdoğan katılanlara sazlı sözlü müzik ziyafeti verdi. Gece çekiliş ve sürpriz hediyelerin dağıtılmasıyla sona erdi.
 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Okullar hedefini belirlemeli

Okullar hedefini belirlemeli devamı

Yetkili sendika oldu

Yetkili sendika oldu devamı
Sorgun'da üç aday mı, beş aday mı olacak?16 Ocak 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN