Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İlk öğrencilerini aldı

İlk öğrencilerini aldı

Tarih 09 Aralık 2014, 08:09 Editör sorgun selam

devamı

 Bozok Üniversitesi (BÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Bozok Üniversitesi ile Kırıkkale Üniversitesi ortaklığında lisansüstü programı gerçekleştirilen törenle eğitim faaliyetlerine resmen başladı.
  Bozok Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, BÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Yumak ve Prof. Dr. Şaban Güçlü, Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yurdagül Erdem, Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Başalan, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Muhammed Fevzi Polat, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat, Fakülte Dekanları, Meslek Yüksekokulu Müdürleri ile çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.
  Programda, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler adına konuşan Betül Şenel, “Bizim için bugüne kadar Ankara, Kayseri, Konya, Sivas ve Erzurum gibi çeşitli illerde var olan Yüksek lisans programları iş, maddiyat, ulaşım güçlüğü, aile faktörü ve başvuru koşulları gibi nedenlerle gidilemeyip, ertelenmiş birer hayaldi. Yüksek lisans eğitimimizin önünde aşılamaz gibi görünen bu engeller Bozok Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliği sonucu aşılmış oldu. Böylece hemşire olarak kaliteli hasta bakım hizmetlerinin sunumu için akademisyen olarak da hem kendimizi yetiştirmemiz hem de öğrenci eğitiminin kalitesi bakımından gerekli yüksek lisans eğitimi hedeflerimizi gerçekleştirmiş olduk, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
  Daha sonra konuşan Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Muhammed Fevzi Polat ise programda yaptığı konuşmasında, üniversitelerin bilgiyi üretmek, bilgiyi işlemek ve yenilikleri ortaya koymanın gibi bir misyonu olduğun söyledi.  Polat,“Üniversitelerin kurumsallaşma açısından kendi öğretim üyelerinin yetiştirmesi çok önemli. Üniversitemizde bu anlamda büyük atılımlar göstermekte. Sağlık Bilimleri Enstitümüzde Yüksek lisans programı talep edilen bir ihtiyaçtı. Şu an itibariyle 28 yüksek lisans öğrencimizle eğitim faaliyetlerimize başladık” diye konuştu.
  Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yurdagül Erdem ise, "Gerçekten bu çalışma Üniversitelerin önünü açmıştır. Çünkü büyük üniversiteler buna hep engeldi. Birileri siz niye yapıyorsunuz? Herkes yüksek lisans ve doktora yapmak zorunda mı gibi düşünceler hakimdi. Biz bunu açarken de aynı eleştirileri aldık. Biz bu işbirliğinde kararlıydık ve gerçekten kararlı şekilde bu yolda ilerledik ve bunu başardık diye düşünüyorum. Bu hepimizin, tüm öğretim üyelerimizin başarısı” dedi.
  BÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Bozok Üniversitesi'nin kuruluşunun ilk yıllarında Fen Bilimleri Enstitüsü’nde ilk kimya alanında daha sonra Türk Dili Edebiyatı, Jeoloji ve Makine Mühendisliği gibi alanlarda lisansüstü programlarının açıldığını kaydederek,“Bu programlar sınırlıydı bunu hızlandırmak gerekiyordu ve doktora hedefimize ulaşmamız gerekiyordu. Bu yönde birçok çalışmalar yaptık adımlar attık. Kendi üniversitemiz olarak lisansüstü programlar açabilmek için olanaklarımız maalesef oldukça kısıtlı. Özellikle profesör ve doçent olmadan hiçbir lisansüstü programın açılmasına YÖK izin vermiyor. Haliyle sınırlı alanlarda lisansüstü programlarımızın sayısının artması için uygun olan üniversitelerle işbirliği yapmamız gerekiyordu. Şu anda mevcut fakültelerimizin çoğunda lisansüstü programlar var. Üniversitemiz ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliğinde Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Hemşirelik lisansüstü programının açılmasından duyduğum memnuniyeti dile getirirken başta Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız olmak üzere Kırıkkale Üniversitesi Yöneticilerine, üniversitemiz Enstitü ve Sağlık Yüksekokulu yöneticilerine, öğretim elemanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Okullar hedefini belirlemeli

Okullar hedefini belirlemeli devamı

Yetkili sendika oldu

Yetkili sendika oldu devamı
Sorgun'da üç aday mı, beş aday mı olacak?16 Ocak 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?




Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN