Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Öğrenciler açıkta kaldı

Öğrenciler açıkta kaldı

Tarih 01 Ağustos 2014, 09:16 Editör sorgun selam

devamı

Cemil Çiçek Boğazlıyan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, öğrencilerin okul kodlarını ÖSYM’ye yanlış bildirilince dikey geçiş yapmak isteyen öğrenciler yüksek okullara yerleşemedi.
  Cemil Çiçek Boğazlıyan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Ahmet Buğra Yılmaz, ÖSYM’ye dikey geçiş için müracaat ettiğini belirterek, “Sonuçlar açıklandı, bir okula yerleşmeyi beklerken herhangi bir okula yerleştirilemediğim bildirildi. Okula yerleşemediğimi görünce şok oldum, ne yapacağımız bilemedim. Ben 395.95 okul puanı ile herhangi bir okula yerleşemezken, araştırdığımda birçok kişinin benden düşük puanla, 340 puanla dahi yerleştiğini gördüm. Bunun üzerine okula gittiğimde okul idaresi okulumuzun 56127 olan okul kodunu yanlışlıkla düz sağlık meslek lisesi kodu olan 56013 olarak bildirmiş. Bizim de bu yüzden bir yüksek okula yerleşemediğimizi öğrendim” dedi.
  Okul idaresinin yapılan yanlışlığı kabul ettiğini ifade eden Yılmaz, “Okul idaresi okul kodunu yanlış girdiğini kabul ediyor fakat bize dikey geçiş hakkımızın verilip verilmeyeceğini bilmiyoruz. Biz bu durumu ÖSYM’ye de bildirdik. Yapılan bu yanlışlık bizim geleceğimizi bitirdi. Hakkımız kayboluyor. Bu hata bir an önce düzeltilmezse ek yerleştirmeden ve KPSS sınavlarına da giremiyoruz. Biz hem okul idaresinden hem de ÖSYM’den yapılan yanlışlığın düzeltilmesini, dikey geçiş hakkımızın bize verilmesini istiyoruz” diye konuştu.
  Bu yıl Cemil Çiçek Boğazlıyan Anadolu Meslek Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği ve Hemşirelik Bölümlerinden 50 kişinin mezun olduğunu dile getiren Yılmaz, “Bütün arkadaşlarım benim gibi aynı durumda, hepsi mağdur edildi. Yetkililerden bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
  Ahmet Buğra Yılmaz’ın babası Musa Yılmaz da okul yönetiminin yaptığı hata sebebiyle oğlunun ve okulda okuyan onlarca öğrencinin yüksek okula dikey geçiş yapamadığını belirterek, “Çocuklarımızın geleceği ile oynandı. Benim çocuğum ve diğer çocuklar mağdur edildi. Oğlum 395 puan ile yerleşemiyor, daha düşük puan alanlar yerleşiyor. Burada ÖSYM’nin de büyük hatası var çünkü 2010 yılında bütün okullar Anadolu lisesine dönüştürülmüş, bunu ÖSYM biliyordu, hata yapıldığını okul yönetimine daha önce neden bildirmedi? Biz yanlışlığın düzeltilmesi için okul yönetimine ve ÖSYM’ye müracaat ettik. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüzden, Valiliğimizden, Milli Eğitim Bakanlığımızdan yardım bekliyoruz. Yapılan bu hata düzeltilmezse kanuni yollardan hakkımızı arayacağız” dedi.
  Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, yapılan hatanın düzeltilmesi için görüşmelerin sürdüğünü, okul idarecilerinin Ankara’ya giderek ÖSYM’de görevlilerle bizzat görüşeceklerini söyledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Yetkili sendika oldu

Yetkili sendika oldu devamı

Okullar eylem planı hazırlayacak

Okullar eylem planı hazırlayacak devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN