Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Tatile özel uygulama

Tatile özel uygulama

Tarih 23 Temmuz 2014, 07:46 Editör sorgun selam

devamı

Yozgat Özel Ergin Koleji, 2013-2014 Eğitim öğretim yılının sona ermesiyle öğrencilerin yaz tatilini daha verimli geçirebilmeleri için ikinci sınıftan üçüncü sınıfa geçen öğrencilere deneme sınavı yaptı. 
  Yeni eğitim öğretim yılına daha zinde ve bir adım önde girmelerini sağlamak için öğrendikleri bilgileri unutmamak adına zümre çalışması yaptıklarını belirten Özel Ergin Koleji Müdürü Oğuz Köker,  “Öğrencilerimizin yaz tatilini verimli değerlendirmeleri adına, zümre öğretmenlerimizin  yaptığı planlama doğrultusunda, hem okumayı hem de yıl içerisinde görülen derslerin tekrarını sağlayacak şekilde bir çalışma yapıldı. Bu çerçevede öncelikle üç okuma kitabıyla iki test kitabının teminini sağladık. Tespit ettiğimiz kaynakların gün gün nasıl bitirileceğinin takvimini çıkararak öğrencilerimize verildi.  Hazırlamış olduğumuz takvim içerisine üç adet de tatil denemesi koyduk. Bu denemeleri de test kitaplarındaki sorulardan seçme yaparak ve bitirilmesini istediğimiz okuma kitaplarından hazırladık” dedi.
  Sınavın birincisini uyguladıklarını ifade eden Köker, “Sınava gelebilen öğrenciler için uygulamayı okulumuzda yaptık. Şehir dışında olan veya sınava gelemeyen öğrencilerimizin de okulumuzun sitesinde yaptığımız denemeyi yayınladık. Amacımız, hem okuma ve anlamanın geliştirilmesi hem de ikinci sınıfta öğrenilen bilgilerin unutulmamasını sağlamaktır. Kendisine verdiğimiz plan doğrultusunda takvime uyarak tatilini değerlendiren öğrencilerimiz gelecek yıla diğer akranlarına oranla çok daha hazır ve zinde başlayacaklardır” diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Yetkili sendika oldu

Yetkili sendika oldu devamı

Okullar eylem planı hazırlayacak

Okullar eylem planı hazırlayacak devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN